Reklama [góra]

Na dożynki do Starego Czarnowa


Gmina na tegoroczne Święto Plonów zaprasza do Starego Czarnowo. Dożynki odbędą się w sobotę, 26 sierpnia 2017 roku przy kompleksie boisk „Orlik” przy ulicy Szczecińskiej. Program wydarzenia jest jak zawsze bardzo bogaty.

- Zapraszam serdecznie do Starego Czarnowa na największe dożynki gminne w powiecie gryfińskim. Razem podziękujmy rolnikom za ich ciężką pracę. Nie zabraknie przy tym konkursów, niespodzianek i dobrej zabawy - zapewnia wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Święto Plonów rozpocznie się o godzinie 14 mszą świętą w intencji rolników i w podziękowaniu za tegoroczne plony. Po mszy korowód dożynkowy z wieńcami dożynkowymi przejdzie ulicami Starego Czarnowa. Do miejsca dożynek poprowadzi go renomowany zespół folklorystyczny Pyrzyczanie.

Uroczyste otwarcie Święto Plonów zaplanowano o godzinie 15.

Program wydarzenia jak zawsze jest bogaty. O oprawę muzyczną zadba zespół disco-polo Cliver, znany z takich utworów jak: Moje ciało oszalało, Agnieszka, Chodź Kochanie. Obok nich na scenie zobaczymy także Kalimero oraz pochodzący z Kołbacza Blue-Box.

Dla mieszkańców przygotowano zaś liczne atrakcje i konkursy z nagrodami np. na najładniejszy wieniec dożynkowy, na najciekawszą aranżację stoiska wystawienniczego, staroczarnowskie specjały oraz III Przegląd Lokalnych Talentów. W trakcie dożynek wręczone zostaną również nagrody w konkursie "Cała gmina w kwiatach - edycja 2017".

Ponadto nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Na nich czekać będzie szereg darmowych atrakcji. To dwa spektakle interaktywne, duża zjeżdżalnia clown, basen kuleczki, kule wodne, mega piłkarzyki, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, klaun baloniarz oraz wata cukrowa. Całość Święta Plonów dopełni dobre jadło. Na stoiskach wystawienniczych gminnych sołectw czekać będą pyszne, lokalne, kulinarne specjały, a w szczególności zupa z dyni. Z kolei niebo nad Starym Czarnowem rozbłyśnie dzięki pokazowi sztucznych ogni po godzinie 23. 

Wstęp na gminne dożynki jest bezpłatny.

Święto Plonów 2017
Sobota, 26 sierpnia 2017 roku, godzina 15.00
Stare Czarnowo, kompleks boisk "Orlik", ul. Szczecińska

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIESZKANCÓW, DZIENNIKARZY ORAZ FOTOREPORTERÓW.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.