Reklama [góra]

"Po zielonej trawie piłka goni, albo my wygramy, albo oni" - zapowiedź piłkarskiego sezonu 2017/2018Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon piłki nożnej 2017/2018. W weekend 12 i 13 sierpnia na murawę wybiegną piłkarze od III ligi, tydzień później IV ligi i lig okręgowych oraz juniorzy.

III liga 

Energetyk Gryfino będzie reprezentować nasz region w tych rozgrywkach, oczekiwania są duże ale gdy spojrzymy na grupę w której zagra Energia wcale tak łatwo nie będzie. Klub z Gryfina zagra między innymi z rezerwami Pogoni Szczecin lub Lecha Poznań.

IV liga

Tutaj zagra Morzycko Moryń oraz Osadnik Myślibórz . Ten pierwszy na sukcesie awansu  z okręgówki do IV ligi chce zagrać jak najlepiej i zając wysokie miejsce. Czołowym zawodnikiem drużyny jest były gracz Pogoni Szczecin Maciej Ropiejko.

Klub z Myśliborza cudem pozostał w lidzie a walka trwała do ostatniego gwizdka.W nowym sezonie czas się na spokojną grę i miejsce co najmniej w środku tabeli .

Wojewódzka Okręgówka

Chojeńska Odra liczy na jeszcze lepszą grę, mają pomóc w tym wzmocnienia kadrowe. Co prawda nikt głośno na awans na liczy jednak do półki piłka w grze wszystko jest możliwie.

Ogniwo Babinek to nieobliczany zespół, który jest beniaminkiem ligi, na co stać ekipę z Babinka dowiemy się już po pierwszych spotkaniach.

Dąb Dębno spadkowicz z czwartej ligi będzie musiał zmierzyć się z nową rzeczywistością i powalczyć o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej

Regionalna Okręgówka

Czcibor Cedynia to drużyna wokół której ostatnio było sporo zamieszania w związku awansem i zmianą trenera .Teraz powalczy o dobrą pozycję a może zostanie czarnym koniem rozgrywek . W tej klasie rozgrywkowej wystąpi jeszcze Odrzanka Radziszewo, która o ligowej punkt powalczy w grupie Szczecin Północ.

Z powiatu gryfińskiego w tej grupie rozgrywkowej zobaczymy jeszcze takie zespoły jak Orzeł Trzcińsko Zdrój, Zieloni Zielin, Czarni Lubanowo.

A klasa

W lidzie wystąpi 14 zespołów które zmierzą się w 13 kolejkach ciężko wskazać faworyta rozgrywek, jako pretendentów do awansu wymienia się Łabędzia Wiudchowa czy rezerwy Energetyka Gryfino. W grupie pojawiają się nowe ekipy: Mieszko Mieszkowice spadkowicz z okręgówki oraz Piast Piaseczno które przeniesiono z  grupy 6. do 4. grupy rozrywek .

B klasa

W nadchodzącej edycji rozgrywek zobaczymy 9 drużyn. Kibicom z regonu zaprezentują się zespoły: Sekwoja Brwice, Sokół Różańsko, Tywa Swobnica, Zryw Góralice, Sokół II Przyce , Polonia Gryfino, Wicher Setlkno, Ogniwo II Babinek , Chrobry Boleszkowice. 

II liga juniorów 

Z powodu problemów kadrowych podopieczni Arkadiusza Łągiewczynka wystąpią w II lidzie juniorów . Spotkają się między  innymi z Orłem Trzcińsko Zdrój, Mieszkiem Mieszkowice czy Dębem Dębno. W rywalizacji bierze udział 13 ekip.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.