Reklama [góra]

W Krajniku Dolnym obawiają się zamknięcia przejścia granicznego


Mieszkańcy Krajnika Dolnego prowadzący przygraniczne biznesy obawiają się zamknięcia przejścia granicznego z Niemcami. Takie plotki pojawiły się w ostatnich dniach, otrzymaliśmy również wiele zapytań w tej sprawie. 

Sytuację dodatkowo nakręciła udostępniania informacja sprzed blisko czterech lat o zamknięciu mostu z powodu remontu drogi po niemieckiej stronie. Archiwalny "news" był masowo udostępniany na portalach społecznościowych, choć wielu internautów zauważyło, że data się nie zgadza.

Zwróciliśmy się z pytaniem w tej sprawie do odpowiednich instytucji po obu stronach Odry.

- Żadna informacja dotycząca zamknięcia przez stronę niemiecką drogi Krajnik Dolny – Schwedt do nas nie trafiła - informuje Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dotychczas nie otrzymaliśmy odpowiedzi od strony niemieckiej ale jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, w Schwedt mają być prowadzone prace na jednym z mostów prowadzących do miasta, jednak kierowcy nie powinni spotkać się z żadnymi utrudnieniami w związku z tymi pracami. 

Niemcy planują kompleksowy remont jednego z mostów po swojej stronie w okolicach 2020 roku, wtedy prawdopodobnie dojdzie do czasowego zamknięcia granicy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.