Reklama [góra]

Wędkarski Klub Sportowy Pomot Chojna z brązowym medalem Mistrzostw Okręgu szczecińskiego [foto]


Dużym sukcesem zakończył się start chojeńskiej drużyny wędkarskiej WKS POMOT CHOJNA w drużynowych Mistrzostwach Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej.

W niedzielę 20 sierpnia nad rzekę Odra w miejscowości Ognica zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017r. Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA, w którym działa, na co dzień klub wędkarski "Pomot Chojna". 

Pierwszy raz w długoletniej historii Okręgu Szczecin drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy. Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Lubanowa, Gryfina, Nowogardu i oczywiście drużyna gospodarzy Chojna. Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba. Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz wraz z Wiceprezesem ds. Sporu Krzysztofem Sindrewiczem, zawodnikiem Koła Pyrzyce.

Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce uzyskała chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która uzyskała 15 pkt. sektorowych. Między pierwszą trójka a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, bo dla przykładu czwarta drużyna Mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych, a ostania drużyna zgromadziła aż 45 pkt. W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński (sek. A) i Mariusz Strzelczyk (sek. B) którzy wygrali swoje sektory. 

Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był 4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce. Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy, która stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.

Już 3 września odbędzie się kolejna impreza wędkarska na naszym terenie. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin. 

Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu szczecińskiego ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.