Reklama [góra]

Elektrownia Dolna Odra jednak na gaz?


Jeszcze kilka lat temu pojawiały się informację o wygaszaniu elektrowni Dolna Odra, po zmianie władzy, ZEDO stało się ważnym punktem dla utrzymania bezpieczeństwa energetycznego w kraju. Od kilku miesięcy mówi się o inwestycji w nowy blok energetyczny. 

Komitet Inwestycyjny Grupy PGE wydał rekomendację w zakresie paliwa i technologii dla nowego bloku energetycznego w Elektrowni Dolna Odra. Ze względu na uwarunkowania ekonomiczne oraz specyficzną lokalizację elektrowni, a także w wyniku zachodzących zmian w otoczeniu rynkowym i regulacyjnym, jako najkorzystniejsze paliwo wskazany został gaz.
Jeszcze kilka miesięcy jako paliwo dla nowego bloku energetycznego rekomendowano węgiel. Skąd zmiana? PGE tłumaczy, że chodzi między innymi o uwarunkowania ekonomiczne i środowiskowe.

Do końca drugiego kwartału 2018 roku ma zostać opracowane studium wykonalności inwestycji a także uruchomienie innych postępowań administracyjnych mających na celu uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego zadania. Dalszy harmonogram budowy nowego bloku i termin rozpoczęcia inwestycji ma być znany po zakończeniu tych prac.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.