Reklama [góra]

Gospodynie z Krzymowa świętują jubileusz 10-lecia istnienia [foto] [video]


Gospodynie z Krzymowa są nie tylko znane w naszym regionie ale i w całym województwie. Przygotowywane przez nich dania na festynach znikają błyskawicznie. Koło Gospodyń Wiejskich "Krzymowianki" obchodzi właśnie okrągły jubileusz 10. lecia istnienia. 

- Nasze koło od samego początku prężnie działało (...) przyjaciół mamy sporo, współpracujemy ze strażą ochotniczą, szkołami, Domem Pomocy Społecznej, pszczelarzami, działamy również z gryfińskim "Włóczykijem". Ktokolwiek się do nas zwraca nie odmawiamy. Robimy dużo rzeczy nieodpłatnie, społecznie - mówi nam Małgorzata Przybylska.Pierwszą przewodniczącą koła była Katarzyna Mazur. Koło tworzą kobiety - gospodynie z Krzymowa. Kolejno przewodniczącą koła była Teresa Szajnowska a obecnie KGW kieruje Małgorzata Przybylska.

- To są niesamowite kobiety, ja je nieustannie i niezmiennie podziwiam za niesamowite poczucie humoru i pokłady energii. Wiele razy się zastanawiałam w czym tkwi ich siła (...) to są Krzymowianki, one się tu wychowały i tu mieszkają, to jest ich miejsce na ziemi, które niesamowicie kochają, to widać w każdym wydarzeniu, w każdym dniu które one tutaj spędzają, w każdej godzinie jakiej przegotowują jakiekolwiek wydarzenie, ta siła tkwi w miłości do tego miejsca, do ludzi. One zrobią dla Krzymowa wszystko - mówi nam sołtys Anna Komorzycka.

W 2015 roku KGW "Krzymowianki" wygrały plebiscyt Głosu Szczecińskiego na najpopularniejsze koło w województwie zachodniopomorskim w którym wzięło udział ponad 70 kół. To nie jedyne wyróżnienie dla kobiet z Krzymowa, w tym samym roku Panie odbierały statuetkę "Bociana" - Nagrodę Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu.

Krzymów to miejscowość położona ok 8 kilometrów od Chojny. Niegdyś w miejscowości funkcjonował kombinat Państwowych Gospodarstw Rolnych (PGR). W miejscowości znajduje się kościół filialny p.w. św. Józefa z drugiej połowy XIII wieku zbudowany z kostki granitowej i cegły. Jest tu również zabytkowy pałac z XVIII wieku wraz z parkiem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.