Reklama [góra]

Jubileusz UKS Podkowa i zawody konne w Skotnicy [foto] [wyniki]


Czas płynie nieubłaganie, tylko od nas zależy jak go wykorzystamy. Zarząd jak i członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkowa" z Morynia mogli w minioną sobotę 16 września przypomnieć sobie czego dokonali przez 15 lat działalności. Obchodzili swój jubileusz podczas corocznych Międzynarodowych Zawodów w Ujeżdżeniu i Skokach przez Przeszkody, które ponownie odbyły się w Skotnicy koło Morynia. W zawodach wzięło udział osiem klubów jeździeckich: Chersoń Bielin, Orzeł Raduń, Prefekt Dolsko, UKS Rancho Drzecin, Stajnia Warnica, Tradycja Siedlice, Stralsunder Reitverein, UKS Podkowa Moryń oraz jedna osoba niezrzeszona.

W kategorii ujeżdżenia E6 pierwsze i trzecie miejsce zajęli jeźdźcy ze Skotnicy Lucy Hochkirch na koniu Kwatera i Mirella Mruk na koniu Kamena drugie miejsce przypadło zawodniczce z Dolska Annice Linn na koniu Imasz.

W kategorii ujeżdżenia A7 na podium zakwalifikowali się: Petra Fröhlich Orzeł Raduń na koniu Opera, Klaudia Zalewska Orzeł Raduń na koniu Okinawa, Lea Schmidt Stralsunder Reitverein na koniu Parys.

Kathrin Schellhardt zaprezentowała się widzom krótkim pokazem jazdy konno na kordeo (koń nie miał ogłowia, ani wędzidła). Taki bardzo pierwotny sposób współpracy miedzy koniem a jeźdźcem zrobił duże wrażenie na publiczności. Mogliśmy zobaczyć jak koń i jeździec mają do siebie zaufanie, są partnerami. Po ujeżdżeniu zaprezentowała się grupa woltyżerska z UKS Podkowa. Pokaz przygotowały: Natalia, Kasia, Julia, Jessica, Mirelka i Martynka., a jako niespodzianka wystąpiło akustyczne trio Trzy Krzesła.

Oczywiście jubileusz nie obejdzie się bez podziękowań i życzeń dalszych sukcesów. A jubileusz był podwójny bo 25 lecie obchodził również Ośrodek Jeździecki Podkowa, z którym Uczniowski Klub jest związany od początku swojej działalności. Podziękowania otrzymali założyciele a docześnie członkowie zarządu, Pan Wojciech Fragstein-Niemsdorff właściciel ośrodka jeździeckiego i prezes UKS „Podkowa” , Pani Iwona Hirt wiceprezes i opiekun grupy woltyżerskiej, Pan Adam Nowiński członek klubu oraz Prezes zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia TUR-Mor. Mieliśmy też przyjemność gościć Panią Barbarę Rzońca, byłą Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu i również założyciela UKS Podkowa, obecnie mieszkającą w Opolu. Swoje podziękowania przekazali Starosta Gryfinski Wojciech Konarski, Burmistrz Józef Piątek, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Domaradzki, prezes GST Tur-Mor Adam Nowiński oraz Pani Barbara Rzońca.

Po oficjalnej części odbyły się trzy konkursy skoków przez przeszkody. I tak:

W konkursie LL MINI pierwsze trzy miejsca przypadły: Amelii Cegielskiej K.J. Chersoń Bielin na koniu Kiruna, Marcelinie Bakalarczyk K.J Prefekt Dolsko na koniu Princessa, Lea Schmidt Stralsunder Reitverein na koniu Parys.

W konkursie LL zwykłym: I miejsce zajęła Klaudia Zalewska K.J. Orzeł Raduń na koniu Okinawa, II- Lea Schmidt Stralsunder Reitverein na koniu Parys, III- Paula Jaszczyszyn K.J. Prefekt Dolsko na koniu Imasz.
W konkursie L zwykłym: I miejsce Paula Jaszczyszyn K.J Prefekt Dolsko na koniu Imasz, II miejsce Natalia Pacewicz UKS Podkowa Moryń na koniu Lindor B,
W trakcie zawodów można było obejrzeć retrospekcyjną galerię zdjęć oraz wystawę prac malarskich dzieci uczestniczących w feriach w siodle organizowanych regularnie na terenie ośrodka jeździeckiego w Skotnicy już od 13 lat.

Odbył się jeszcze jeden konkurs, w którym mogli uczestniczy wszyscy chętni. Prowadził go Mikołaj Baran uczeń 6 klasy szkoły podstawowej w Moryniu. Było to konkurs rzutu podkową. Na czele listy 26 osobowej grupy zawodników uplasowali się Tomasz Baran, Piotr Fregstein i Wiktor Pawlisiak

Organizatorzy zawodów dziękują wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom, klubowiczom oraz ich rodzicom zaangażowanym w działalność klubu. Władzom gminy, starostwa oraz przyjaciołom i wszystkim, których serca są z nami.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.