Reklama [góra]

Koniec wakacji, uczniowie wracają do szkoły [foto] [video]


Uczniowie kończą wakacje i wracają do szkolnych ławek, w całym województwie zachodniopomorskim do szkół pójdzie 200 tysięcy uczniów. 

To będzie wyjątkowy rok szkolny, pierwszy po reformie edukacji, w tym roku rozpocznie się wygaszanie gimnazjów, te szkoły całkowicie znikną za dwa lata. Z kolei na koniec 8 klasy uczniowie będą pisać egzamin.


Ci, którzy w czerwcu skończyli naukę w klasie 6. Nie pójdą do gimnazjum ale będą kontynuować edukację w klasie 7. Zacznie zmieniać się również podstawa programowa, nowe podręczniki otrzymają uczniowie klasy pierwszej, czwartek i siódmej. Dojdą również nowe przedmioty.
Wydłużona zostanie edukacja w technikach i liceach, będzie to kolejno 5 i 4 lata, szkoły zawodowe stały się dwustopniowymi szkołami branżowymi.

Uczniowie rozpoczynają 10 miesięczny okres nauki, w tym nowym roku szkolnym będą mieli sporo wolnego, semestr zakończy się 15 stycznia, wtedy tez uczniowie z zachodniopomorskiego rozpoczną ferie, które potrwają do 28 stycznia. Wcześniej, od 23 grudnia do 2 stycznia trwać będzie przerwa świąteczna.

Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się 29 marca i potrwa do 3 kwietnia. 27 kwietnia rok szkolny zakończa uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i zawodowych. 

Ostatni dzwonek zabrzmi 22 czerwca 2018 roku


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.