Reklama [góra]

Mieszkańcy Chojny zapłacą więcej za odbiór odpadów [video]


Mieszkańców gminy Chojna czeka podwyżka za wywóz śmieci. Radni podczas czwartkowej sesji przegłosowali podwyżkę nie tylko za odpady zbierane w sposób selektywny, więcej zapłacą również osoby, które nie segregują śmieci. 

O planowanej podwyżce pisaliśmy wcześniej w artykule Będą podwyżki opłat za śmieci? Radni zdecydują o tym w czwartek.

Pierwotnie projekt zakładał podwyżkę za odbiór odpadów w sposób selektywny, stawka miała wzrosnąć z 11 do 14 złotych, Komisja Gospodarki Finansowej, Rolnictwa i Rozwoju Społeczno - Gospodarczego (w jej skład wchodzą radni: Stanisław Drapaluk, Henryk Kłapouch, Piotr Mróz, Jacek Prus, Małgorzata Przybylska i Radosław Stec) wniosła poprawkę do projektu, która dotyczyła zmiany stawki za odpady mieszanie, z 16 na 17 zł. 

Za przyjęciem projektu głosowało 9 radnych (Piotr Mróz, Piotr Żebrowski, Radosław Stec, Stanisław Drapaluk, Mariusz Strzelczyk, Patryk Szczapa, Paweł Bucyk, Małgorzata Przybylska, Henryk Kłapouch) przy trzech osobach przeciwnych (Bartosz Michnio, Elżbieta Lach, Mirosława Buko) i dwóch osobach wstrzymujących (Michał Burak, Bronisław Krzyżanowski). 

Podwyżki wejdą w życie z początkiem października.


Cała sesja była transmitowana na żywo na naszym portalu, nagranie można obejrzeć w artykule XXXVII sesja Rady Miejskiej w Chojnie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.