Pierwsza porażka Morzycka i wygrana Odry, raport z boisk [foto]

Za nami pierwszy wrześniowy weekend na boiskach i stadionach w naszym regionie. Zapraszamy na podsumowanie wyników od III ligi do B klasy.

III liga

Nie udał się piłkarzom Energetyka Gryfino wyjazd do Gdyni. Energia przegrała z Bałtykiem 3-0 (0-0) a wszystkie trzy gole zostały zdobyte w drugiej połowie meczu. Energetyk po 5. ligowych kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

IV liga

Pierwszą porażkę w IV lidze odnieśli piłkarze Morzycka Moryń, po fenomenalnym początku sezonu i wygraniu czterech spotkań z rzędu, w meczu 5. kolejki przegrali u siebie z Iskrą Białogard 0-1 (0-0). Jedynego gola zdobył w 66. minucie Marcin Kurczak. Morynianie stracili pozycję lidera i w tabeli zajmują 3. miejsce.

Wojewódzka Okręgówka

Pierwsze trzy punkty w tym sezonie zdobyli piłkarze Odry Chojna, którzy w miejscowości Sądów pokonali Białych 1-4. Wynik w 27. minucie otworzył Pożyczka wykorzystując rzut karny. Jeszcze przed przerwą kibice zobaczyli dwie bramki, w 40. minucie na 2-0 podwyższył Borczyński, a dwie minuty później gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po przerwie Biali nie wykorzystali karnego, w 65. minucie wynik podwyższył Pożyczka, który ponownie wykorzystał rzut karny, w 90 minucie gola zdobył Kuflowski.

Dąb Dębno na wyjeździe przegrał z Mierzynianką Mierzyn 4-3. Ogniwo Babinek przegrało z Piastem Chociwel 0-3.

Regionalna Okręgówka

Zieloni Zielin przegrali w Suchaniu z Orkanem 2-1, Orzeł Trzcińsko Zdrój zremisował 2-2 z Sępem Brzesko, Czcibor Cedynia pokonał 2-0 Kłos Pełczyce, Czarni Lubanowo zostali rozgromieni przez Polonię Giżyn 5-1. Nest Paliwa Odrzanka Radziszewo przegrała z Promieniem Mosty 2-3.

A klasa

Pro-Team Żarczyn - Energetyk II Gryfino 1-4, Chrobry Lisie Pole - Witniczanka Witnica 1-7, Czarni Czarnówko - Zjednoczeni Kurzycko 3-3, Mieszko Mieszkowice - LUKS Krzywin 4-1, Grot Gardno - Łabędź Widuchowa  3-1, Unia Swochowo - Piast Piaseczno 1-2, Rurzyca Nawodna - Korona Klępicz 1-4, Stal Lipiany - Iskra Banie 4-0.

B klasa

Wicher Steklno - Ogniwo II Babinek 1-1, Polonia Gryfino - Czarni II Lubanowo 12-0 , Tywa Swobnica - Sekwoja Brwice 1-2, Zryw Góralice -Chrobry Boleszkowice 4-4, Sokół Różańsko -Sokół II Pyrzyce 0-2.

Zobacz zdjęcia z meczu Rurzyca Nawodna - Korona Klępicz (A-klasa)