Reklama [góra]

Polsko-Niemieckie Warsztaty Wikliny w Cedyni


Warsztaty skierowane zarówno do tych, którzy zaczynają swoją przygodę z plecionkarstwem, jak i do tych, którzy pragną pogłębić swoje umiejętności. W pięknym otoczeniu przyrody i rozlewisk kostrzyneckich masz okazję zapoznać się z techniką wikliniarską i zostawić po sobie wspólną przestrzenną rzeźbę w tym urokliwym miejscu na ziemi. Efekt pracy zaplanowaliśmy zaprezentować podczas 3 Polsko-Niemieckiego Festiwalu Cedynia na okrągło. 

Wikliniarstwo – działalność obejmująca przetwórstwo wikliny. Przetwórstwo wikliny to rodzaj rękodzieła polegającego na wyrobie przedmiotów ozdobnych i użytkowych (koszy, naczyń, mebli, zwłaszcza ogrodowych i plażowych, nawet płotów i ścian) za pomocą zaplatania wikliny.


Polsko-Niemieckie Warsztaty Wikliny
Stary Kostrzynek - wioska wikliny

Proponowane terminy 16-17.09.2017 oraz 23-24.09.2017


Czy kiedykolwiek stworzyłeś coś z wikliny? Wiesz z czego pozyskuje się ten materiał?

Jest okazja do poznania krok po kroku różnorodnych technik i surowców plecionkarskich oraz realizacji wspólnego projektu. To doskonałe zajęcie łączące pokolenia, idealne zarówno dla młodzieży, dorosłych i osób starszych.

Namawiamy do skorzystania z takiej formy spędzenia czasu wolnego. Atmosfera na warsztatach będzie rewelacyjna, a efekty pracy uczestników warsztatów zaskoczą nie tylko ich samych.

Może warto zmierzyć się z ginącą w naszym kraju umiejętnością wyplatania czegoś z wikliny.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego tworzenia wioski wiklinowej.

Znajomość języków obcych nie jest wymagana. W warsztatach będzie uczestniczył tłumacz. W ostateczności możliwe jest, aby wziąć udział tylko w jednym weekendzie.


TERMINY:
16-17.09.2017 oraz 23-24.09.2017
Przyjazd: w sobotę od godz.9:00
Zakończenie: niedziela po 17:00
Zakwaterowanie: pokoje 2-osobowe.
Wyżywienie: wszystkie posiłki (jedzenie wegetariańskie dostępne, po wcześniejszym zgłoszeniu)
Koszt: uczestnik/uczestniczka ponosi we własnym zakresie dojazd i powrót z warsztatów. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów.
W przypadku pytań związanych z serią warsztatów można skontaktować się z: Agnieszka Lipińska z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, tel. 91 414 4131, sekretariat@ckcedynia.pl

Organizatorzy

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia na stronie www.ckcedynia.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.