Reklama [góra]


Stratus zaprasza na Rodzinny Piknik Lotniczy


Stowarzyszenie Lotnicze "Stratus" zaprasza na Rodzinny Piknik Lotniczy, który odbędzie się w sobotę 30 września na poradzieckim lotnisku w Chojnie. 

Przedstawimy program wydarzenia 

  • 12:00 – oficjalne rozpoczęcie imprezy

Z chwilą rozpoczęcia się pikniku równolegle (z 15-20 minutowymi przerwami między pokazami) odbywać się będą:

  •  prezentacje sprzętu lotniczego;
  • pokazy modeli latających zdalnie sterowanych;
  • loty widokowe (wszystko zależeć będzie od warunków atmosferycznych);
  • warsztaty dla dzieci i młodzieży w zakresie budowy modeli balonów na gorące powietrze;
  • inne atrakcje typu: podnoszenie paralotni i bieg z nią na 50 m na czas, dmuchane zamki dla dzieci, przejazdy limuzyną po terenie lotniska;
  • pokazy udzielania pierwszej pomocy przy współpracy ze Szkolną Grupę Ratowniczą WOPR z Gryfina i grupę młodzieżową WOPR „Błękitny Patrol” Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie .

Podczas pikniku odbędzie się również wystawa zdjęć z lotu ptaka autorstwa m.in. śp. Tomka Janickiego oraz zbiórka darów dla zwierzaków ze Stowarzyszenia Psijaciele.

Przez cały czas trwania imprezy w budynku Stowarzyszenia odbywać się będzie prezentacja poświęcona tematyce lotnictwa, pokazy powietrzne, zasady – edukacja poprzez dzielenie się doświadczeniem wieloletnich pilotów.

Kliknij i zobacz jak było podczas wydarzenia w 2014 roku


Z uwagi na dynamicznych charakter przedsięwzięcia, trudno jest wskazać konkretne godziny rozpoczęcia wszystkich zaplanowanych działań. Zwraca się również uwagę na uzależnienie przeprowadzenia niektórych działań od panujących warunków atmosferycznych, które
w dotychczasowych działaniach nie krzyżowałyby planów organizatorom pikniku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.