Reklama [góra]

Święto Szkoły – Światowy Dzień Orderu Uśmiechu


21 września obchodzimy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której byliśmy świadkami ceremonii wręczenia Orderu Dziecięcej Radości Panu Januszowi Purgalowi, ,, spotkaliśmy się” z nowymi Kawalerami Orderu Uśmiechu, a także pożegnaliśmy piękne słoneczne lato i powitaliśmy polską złotą jesień. 

Wspólne odśpiewanie hymnu szkoły rozpoczęło to niecodzienne spotkanie przygotowane przez Samorząd Uczniowski, prowadzony przez p. Annę Rydzewską. Wszyscy z uwagą wysłuchali informacji o historii orderu, ludziach, którzy sprawiają, że na twarzach najmłodszych pojawia się uśmiech i nadzieja. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Wanda Angowska i przypomniała o postawach godnych naśladowania, życzliwości, dobroci i bezinteresownej pomocy najmłodszym. 

Ważnym momentem była ceremonia wręczenia Orderu Przyjacielowi Szkoły Panu Januszowi Purgalowi, który od lat współpracuje z naszą placówką i wspierał wiele jej działań. Wszyscy z uwagą śledzili poczynania kandydata, kiedy wypijał sok z cytryny i nie zawiedli się, ponieważ na jego twarzy pojawił się uśmiech, jak przystało na prawdziwego Kawalera Orderu Uśmiechu. Tym samym dołączył do grona ludzi o wielkim sercu, którzy,, na przekór wiatrom i burzom są zawsze pogodni i dzieciom radość przynoszą.” Prezentacje poszczególnych klas przybliżyły kilka niezwykłych osobowości. Klasa III przypomniała Jana Pawła II, wadowickie kremówki oraz odśpiewała ukochaną przez papieża ,,Barkę”. Po nich czwartoklasiści wprowadzili zebranych w świat dziecięcej twórczości Janiny Porazińskiej z niezapomnianymi kołysankami. 

Zupełnie inną rzeczywistość pokazała kl. V- czas wojny i okupacji, w której przyszło żyć Irenie Sendlerowej. Jej odwaga, poświęcenie, wielkie serce pozwoliło na uratowanie wielu żydowskich dzieci. Również współcześnie mamy wspaniałych ludzi, którzy nie przechodzą obojętnie obok potrzebujących, Wśród nich są : Jakub Błaszczykowski oraz Anna Dymna. Klasa szósta wybrała utalentowanego piłkarza i przybliżyła zebranym kampanię ,,Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której ambasadorem jest Kuba Błaszczykowski- twórca fundacji ,, Ludzki gest” Następnie siódmoklasiści wprowadzili wszystkich w Świat Zaczarowanej Piosenki i utalentowanych, niepełnosprawnych wykonawców , wspieranych przez sławną aktorkę Annę Dymną. Wszystkie prezentacje, wzbogacone rekwizytami, kolorowymi strojami oraz podkładami muzycznymi, zrobiły duże wrażenie na uczestnikach uroczystości, podobnie jak przygotowana dekoracja. 

Oglądający występy poznali także laureatów organizowanych w szkole konkursów: literackiego i konkursu na gazetkę poświęconą patronowi szkoły Najlepsi autorzy wierszy o wybranym Kawalerze Orderu Uśmiechu otrzymali nagrody, a także przeczytali swoje teksty i zostali nagrodzeni brawami. Pierwsze miejsce w konkursie poetyckim zajęła Maja Stańczyk z kl.III, drugie miejsce –Dianita Raczyńska z kl.VI, trzecie miejsce- Miłosz Ziętek z kl.IV. Wyróżnienia otrzymali uczniowie kl. VII- Oliwier Kowalski i Szymon Rutkowski. Najlepsze gazetki wykonali trzecioklasiści oraz szóstoklasiści. Dzień zakończyły rozgrywki sportowe na boisku szkolnym,

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych ciast i hot dogów oraz Sadom Trzcińsko- Zdrój za podarowanie smacznych, zdrowych jabłek.

Tekst: Elżbieta Bożek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.