Reklama [góra]

W biały dzień ukradli tablice rejestracyjne


Chciałbym ostrzec kierowców z naszego regionu, przy ulicy Bolesława Chrobrego w Chojnie zostały skradzione tablice rejestracyjne z mojego i dwóch innych aut na tym samym parkingu - napisał do nas nasz czytelnik. 

Do kradzieży tablic doszło w środę 6 września pomiędzy godzinami 10 a 11. Rzecznik gryfińskiej policji potwierdził, że zdarzenie miało miejsce, zostały zgłoszone dwie kradzieże tablic.


- Kluczowe jest w jakich okolicznościach utraciliśmy tablice, jeżeli w sposób nie budzący wątpliwości doszło do kradzieży, należy udać na najbliżej jednostki policji w celu złożenia zawiadomienie o kradzieży i powiadomić właściwy Wydział komunikacji. Natomiast w przypadku utraty tablicy w wyniku innych okoliczności takich jak np. zagubienie lub uszkodzenie, sprawa nie jest w kompetencji policji i nową tablice należy zamówić w Wydziale Komunikacji - tłumaczy asp. sztab. Grzegorz Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Zgłoszenie kradzieży jest ważne, ponieważ tablice mogą zostać użyte do popełnienia przestępstwa. Właściciele pojazdów muszą również jak najszybciej zamówić nowe tablice, przepisy jasno określają jak powinny one wyglądać, jazda na replikach lub własnoręcznie wykonanych tablicach może zakończyć się mandatem.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.