Reklama [góra]

Wakacje ze Stowarzyszeniem Edukacji i Wychowania "Nasze Lotnisko"


Każdego roku, podczas ferii zimowych oraz wakacji nasze Stowarzyszenie, działające w Chojnie, na osiedlu Lotnisko, wychodzi do dzieci i młodzieży naszej gminy z wieloma ciekawymi propozycjami spędzenia czasu wolnego i pracy nad sobą.


Podczas minionych wakacji po raz pierwszy zorganizowałem obóz wędrowny w Tatrach. Góry te znam dobrze, gdyż sam po nich chodzę od ponad 30 lat. Zaproponowałem wyjazd młodzieży naszego osiedla, ale jak to z nowymi propozycjami: nie było chętnych. Jedni mówili, że nie jadą bo nikogo nie znają innym przeszkadzało, że trzeba dużo chodzić po górach, inni bali się modlitwy, jeszcze inni wybrali komputer, telefon oraz rowerek.

Pojechało nas 20 osób. Było pięknie. Odbyliśmy następujące trasy: Rusinowa Polana, Gęsia szyjka, Nosal, Dolina Kościeliska wraz z jaskinią Mroźną, Hala Gąsienicowa, Czarny Staw, część grupy weszło na Kościelec (2160 metrów n.p.m.). Ostatniego dnia odwiedziliśmy Muzeum przyrodnicze w Kuźnicach, pustelnię brata Alberta Chmielowskiego, schronisko na hali Kondrackiej. Mieliśmy przewodnika: pana Andrzeja Budz, niesamowitego człowieka, muzyka i gawędziarza.

Na koniec wyjazdu młodzież wyszła z propozycją, aby za rok znów w to cudowne miejsce wrócić. Zobaczymy, bo może wpadną do głowy inne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Poniżej znajdziesz zdjęcia z naszego wyjazdu.

Ks. Andrzej Galant.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.