Reklama [góra]

1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu, dyżury aptek [informator]


Tysiące osób rusza na groby bliskich. W dzień Wszystkich Świętych wzmożonego ruchu możemy spodziewać się wokół kościołów i cmentarzy. Przy niektórych nekropoliach już kilka dni wcześniej wprowadzono nową organizację ruchu, pojawią się tam również patrole policji.

Funkcjonariusze będą też kierować ruchem, przypominamy, że w przypadku gdy na skrzyżowaniu zobaczymy policjanta, powinniśmy wykonywać jego komendy (w pierwszej kolejności według przepisów drogowych najważniejsze są sygnały wydawane przez policjanta, później sygnalizacja i znaki).

O czym warto pamiętać w tym dniu?
  • Wszystkie sklepy, w dniu pierwszego listopada będą nieczynne. Otwarte natomiast będą stacje paliw.
  • Pamiętajmy, dzień pierwszego listopada to dla złodziei i kieszonkowców świetny czas na "załatwienie swoich spraw". Będąc w tłumie ludzi możemy nawet nie poczuć gdy ktoś wyciąga z naszej kieszeni lub torebki portfel z dokumentami.
  • Ważną sprawą jest również dobrze zabezpieczone mieszkanie. Wyjeżdżając w daleką podróż do rodziny, możemy nie zdawać sobie nawet sprawy, że nasze "zapominalstwo" może bardzo drogo kosztować.
  • Jak co roku rusza akcja znicz. Wzmożone partole policyjne na drogach są jedynie po to aby poprawić nasze bezpieczeństwo oraz upłynnić w tych dniach uliczny ruch. Należy pamiętać, że nie warto się spieszyć i lepiej wyjechać 15 minut wcześniej.
W południowej części powiatu (Chojna, Trzcińsko Zdrój, Moryn, Cedynia, Mieszkowice) dyżur pełnić będzie apteka Weronika (Chojna, ul. Klasztorna), która będzie otwarta od godz. 8 do 22. W Gryfinie dyżur pełni Apteka Cefarm (ul. Grunwaldzka 6).

Zmiana organizacji ruchu w Gryfinie

Informacja o miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 w pobliżu Cmentarza Komunalnego w Gryfinie:
  1. Parking przy byłej Komendzie Powiatowej Policji – ul. Grunwaldzka. 
  2. Możliwość parkowania po jednej stronie ulicy Kolejowej w kierunku ulicy Armii Krajowej.
  3. Możliwość parkowania na odcinku ul. Pomorskiej ( od parkingu znajdującego się przy cmentarzu do skrzyżowania ze światłami z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
  4. Możliwość parkowania przy ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Iwaszkiewicza.
Informacji o organizacji ruchu oraz miejscach parkingowych w dniach 29.10-01.11 udzielać będą strażnicy miejscy.Zmiana organizacji ruchu w Cedyni

W związku z dniem Wszystkich Świętych oraz występującymi w latach ubiegłych utrudnieniami w komunikacji drogowej w obrębie cmentarza komunalnego w Cedyni informuję, że dla wszystkich odwiedzających przygotowany jest parking zlokalizowany w górnej części cmentarza.

Wjazd na cmentarz będzie się odbywał od strony ul. Bolesława Chrobrego, drogą jednokierunkową. Wyjazd z parkingu będzie możliwy specjalnie w tym celu przygotowanym wyjazdem w kierunku ul. Tadeusza Kościuszki. Dodatkowo informuję, że wjazd na cmentarz od strony ul. Tadeusza Kościuszki będzie niedostępny.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.