Dobiegł końca sezon wędkarski w dyscyplinie spławikowej w Okręgu PZW Szczecin.

Zmagania najlepszych zawodników spławikowych naszego województwa zakończyły się pod koniec września br., na jeziorze Sicina pod Pyrzycami a udział w ostatniej turze Grand Prix Okręgu wzięło aż 81 zawodników.

Sezon spławikowy Grand Prix Okręgu liczył sześć tur zawodów, które wymagały od zawodników wszechstronności i umiejętności w zastosowaniu różnych metod wędkarskich, gdyż zawody organizowane były zarówno na wodach stojących, lekko płynących czy rzekach, gdzie brylowały metody odległościowej czy zestawu skróconego.

Rywalizacja na przestrzeni całego sezonu po za oczywistą walką o miano najlepszego spławikowca Okręgu PZW Szczecin toczyła się również o kwalifikację do Kadry Okręgu PZW Szczecin na 2018 r., do której kwalifikuje się pierwszych piętnastu zawodników GP okręgu, czy automatyczny start w przyszłoroczny start w Mistrzostwach Okręgu, bez obowiązku rozgrywania dwóch tur kwalifikacyjnych. Chojnę na przestrzeni całego sezonu reprezentowało pięciu zawodników Koła nr 84 PZW Odra Chojna, którzy w sportowych zmaganiach okręgowych startowali, jako drużyna klubowa WKS POMOT Chojna.

Na przestrzeni roku najlepiej z drużyny WKS POMOT zaprezentował się Marek Wysokiński, który w klasyfikacji końcowej zajął 9 miejsce i zakwalifikował się do Kadry Okręgu. Kolejnym zawodnikiem klubu POMOT Chojna, który zakwalifikował się do kadry okręgu na 2018 r., jest Mariusz Strzelczyk, który sezon ukończył na miejscu 13. Miejsce 22 na przestrzeni całego sezonu zajął Paweł Bucyk i zapewnił sobie automatyczny start w Mistrzostwach Okręgu na 2018 r. Kamil Skiba sezon ukończył na miejscu 46, natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na miejscu 50.

Mimo, że sezon spławikowy Grand Prix w Okręgu PZW Szczecin oficjalnie jest już zamknięty nie oznacza to, że wędkarze oczekują w bezczynności na przyszły rok. Przerwa, która potrwa do wczesnej wiosny jest okresem gdzie można rekreacyjnie powędkować a co najważniejsze dokonać konserwacji sprzętu bądź wymiany na nowszy, bo czas szybko mija a od wiosny kolejne zmagania w Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.