Reklama [góra]

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – 4 medale moryńskich karateków [foto]

W miniony weekend, 13 i 14 października odbyły się w Świnoujściu XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. 4 medale z zawodów przywieźli karatecy z klubu UKS Karate Kyokushin Moryń.

fot. Ewelina Żuberek
Sędzią głównym był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii. Wśród zawodników reprezentujących Polskę było czterech zawodników z UKS Karate Kyokushin Moryń. W kategorii młodziczek – Florczak Vanessa, w kategorii juniorów młodszych – Wiergowska Wiktoria i Gibowski Daniel oraz w kategorii seniorów – Gibowski Tomasz. Mamy niebywałą przyjemność i zaszczyt poinformować, że nasi reprezentanci aż czterokrotnie stawali na podium ME zdobywając 4 brązowe medale.

Na trzecim stopniu podium Vanessa Florczak (fot. dost.)
Vanessa Florczak zdobyła 2 brązowe medale w kata i kumite (- 45 kg) w kategorii młodziczek 12 – 13 lat. W kategorii kata Vanessa po eliminacjach weszła do finału na 4. miejscu. Do finału wchodziły cztery zawodniczki. W finale wspaniale wykonała swoje kata wyprzedzając zajmującą 3. miejsce zawodniczkę z Rosji i tym samym zdobyła brązowy medal ME.

Wiktoria Wiergowska na trzecim stopniu podium (fot. dost.)
Wiktoria Wiergowska zdobyła brązowy medal w kumite (+50 kg) w kategorii juniorek młodszych 14 – 15 lat. Wiktoria w pierwszą walkę stoczyła z Holenderką. Dwie minuty walki nie przyniosły rozstrzygnięcia, sędziowie wskazali remis i doszło do 2 minutowej dogrywki w której Wiktoria uzyskała zdecydowaną przewagę. Cała piątka sędziów wskazała jej zwycięstwo. W drugiej walce z Polką sytuacja była podobna – w dogrywce Wiktoria odniosła zdecydowane jednogłośne zwycięstwo. W walce o finał jej przeciwniczką była Japonka – Wada Serina ( finale wygrała z Bułgarką i zdobyła 1 miejsce w tej kategorii). Po zaciętej walce również po dogrywce nasza zawodniczka uległa Japonce zdobywając 3 miejsce.

Tomasz Gibowski zdobył brązowy medal i 3. miejsce (fot. dost.)
Tomasz Gibowski zdobył brązowy medal w kategorii Master Men Open (+35 lat). Pierwszą walkę Tomasz po dogrywce wygrał z Japończykiem, drugą reprezentantem Polski, w trzeciej w walce o finał prowadził z Rosjaninem, ale otrzymał od sędziów karę za niedozwoloną technikę co w konsekwencji zdecydowało o zwycięstwie przeciwnika, który wygrał później swoją walkę finałową.

4. Gibowski Daniel – zajął 6 miejsce w kata juniorów młodszych 14 – 15 lat. Natomiast w walkach pierwszą walkę wygrał przed czasem. W drugiej niestety przegrał i ostatecznie znalazł się w grupie miejsc 5 – 8.
Klasyfikacja drużynowa ME

1. Japonia
2. Polska
3. Rosja
4. Bułgaria
5. Hiszpania
6. Holandia
7. Ukraina
8. Białoruś

Wszystkim startującym należą się serdeczne gratulacje. Na matach dali z siebie wszystko, walczyli do końca wykazując poziom wytrenowania. Do udział w ME przygotowaliśmy się od czerwca trenując pięć razy w tygodniu. Trenerami i opiekunami zawodników byli sensei Piotr Kos i sensei Jacek Hadała. Zawodnikom kibicowali obecni na zawodach rodzice. Dwudniowe ME zorganizowane były na bardzo wysokim poziomie.

Nasz sukces sportowy to efekt wieloletniego zaangażowania zawodników i trenerów na drodze Kyokushin Karate, zrozumienia tej drogi i ciężkiej pracy na treningach.

Wyjazd na zawody sfinansowany został ze środków własnych oraz z dotacji z Gminy Moryń.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.