Moryński Klub Karate Kyokushin w Bydgoszczy

Pod koniec października w Bydgoszczy odbył się ogólnopolski turniej kumite karate kyokushin pod nazwą „Young Oyama’s Cup”.

W turnieju wystartowało 246 zawodników z 24 klubów. Reprezentowane były: Choszczno, Chwaszczyno, Czaplinek, Gdynia, Góra Kalwaria, Gubin, Inowrocław, Konin, Leszno, Lipno, Łask, Mińsk Mazowiecki, Moryń, Nowa Sól, Otwock, Oyama Bydgoszcz, Postomino, Poznań, Turek, Warszawa, Wilkowice, Włocławek, Zielona Góra oraz Bydgoski KKK.

Moryński Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Wiktoria Wiergowska, Vanessa Florczak oraz Wiktor Hadała. Jednym z sędziów zawodów był sensei Piotr Kos, a zawodnikom w czasie walki sekundował Marcin Florczak. Wyniki naszych zawodników przeszły najśmielsze oczekiwania, wszyscy po eliminacjach weszli do finałów i stoczyli walki o pierwsze miejsca.

Rozegranych zostało 26 kategorii wiekowo – wagowych. W większości startowało ponad 8-miu zawodników, a w kilku ponad 16-stu. Do złotego medalu w takiej kategorii trzeba było zwyciężyć w pięciu kolejnych walkach.

Wyniki naszych reprezentantów:
- Florczak Vanessa – 2 miejsce w kategorii młodziczek 12 – 13 lat (-40 kg)
- Wiergowska Wiktoria – 1 miejsce w kategorii juniorek młodszych 14 – 15 lat (+55 kg)
- Hadała Wiktor – 1 miejsce w kategorii juniorów 16 – 18 lat (-70 kg)

Zarząd UKS Karate Kyokushin składa naszym reprezentantom serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki.

Wyjazd na zawody sfinansowany został ze środków własnych oraz dotacji z Gminy Moryń.