Reklama [góra]

Program Prosument II - prąd ze słońca za darmo dla każdego z dotacją 30%


Po dużym sukcesie pierwszej edycji programu „Prosument” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz programu „Pożyczek dla osób fizycznych” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska dofinansowującego inwestycje w odnawialne źródła energii przyszedł czas na uruchomienie kolejnej edycji Programu PROSUMENT.

W poniedziałek 16 października ruszył długo oczekiwany, kolejny program dofinansowań dla systemów energii odnawialnej o nazwie Prosument II.
Środki pieniężne pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program Prosument ma na celu wsparcie inwestycji głównie w gospodarstwach domowych. Dotacja wynosi 30% dla instalacji fotowoltaicznych do 40kw.
Środki finansowe przeznaczone na PROSUMENTA nie są zbyt duże, więc należy szybko składać wnioski, ponieważ liczy się kolejność zgłoszeń – pisaniem i składaniem wniosków zajmuje się nasza firma piTERN.

Bank Ochrony Środowiska na zakup i montaż instalacji udziela kredytu oprocentowanego 1% w skali roku i dofinansowuje przedsięwzięcie w wysokości 30%. Pozostałą część kosztów, czyli 70% wartości instalacji rozkłada na wygodne, niewielkie raty. Dzięki temu nie jest wymagany absolutnie żaden wkład własny, gdyż raty spłacane są z zaoszczędzonych rachunków. Należy tu nadmienić, że osoba posiadająca własną instalację, rozlicza się z zakładem energetycznym co 12 miesięcy, a co za tym idzie, nie otrzymuje już regularnych rachunków tak jak do tej pory co dwa miesiące. A dzięki rocznemu bilansowaniu, o rachunkach może w zasadzie zapomnieć.

Wnioski dla każdego inwestora firma Pitern Sp. z o.o. przygotowuje bez żadnych kosztów.

Fotowoltaika
Panele fotowoltaiczne zapewniają co najmniej 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. Do 2020 roku Polska ma obowiązek przejść częściowo na Odnawialne Źródła Energii ograniczając tym samym spalanie paliw kopalnych, które zanieczyszczają nasze środowisko.

Osoby, które zastanawiają się czy fotowoltaikasię opłaca, powinny wziąć pod uwagę fakt, że panele słoneczne nie generują żadnych kosztów związanych z eksploatacją instalacji. W trakcie trwania gwarancji na sprawność instalacji, której udziela producent na 25 lat nie trzeba robić ani jednego serwisu czy przeglądu. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu.

Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru instalacji, panele słoneczne wyprodukują tyle energii, aby zaspokoić potrzeby użytkowników, a rachunki za prąd zostaną obniżone niemal do zera. Dzięki takiemu rozwiązaniu podwyżki cen za energię elektryczną, o których coraz głośniej się mówi, przestają być groźne. Panele słoneczne zapewniają użytkownikom niezależność i bezpieczeństwo energetyczne.

Fotowoltaika to nie tylko oszczędności dla osób fizycznych, ale również dla firm. Każda firma przyłączona do sieci energetycznej ma również możliwość przyłączenia instalacji do sieci. I podobnie jak w przypadku domów, oszczędności wynikające z instalacji fotowoltaicznych sięgają 90%. Każdy inwestor ma oczywiście możliwość amortyzacji instalacji, dzięki czemu jej koszty są jeszcze niższe!
http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/22906/leasing-instalacji-fotowoltaicznej-raty-ktore-same-sie-placa

Wszystkim tym, którzy chcą już teraz poznać możliwości montażowe mogą w każdej chwili  skontaktować z naszym ekspertem ds. energii odnawialnych i umówić bezpłatne spotkanie pod nr 
603 – 304 – 431

Wejdź na naszą stronę www.pitern.pl i sprawdź gdzie w Twojej okolicy są zamontowane nasze instalacje.

Czym jest fotowoltaika i jak wygląda rozliczenie z zakładem energetycznym?
Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów.
Fotowoltaika nie jest urządzeniem mechanicznym – nie występują tu żadne elementy ruchome, nie ma tu żadnych płynów, a nawet śrub. Dzięki temu, każdy inwestor ma gwarancję od producenta modułów nawet na 30 lat. I nie chodzi tu o żywotność, ale skuteczność na poziomie 83%.
Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum.Nowe prawo, które weszło w życie od 01.07.2016r. mówi o tym, że montując fotowoltaikę energetyka ma obowiązek odebrać ,,zmagazynować” nadwyżkę. Rozliczanie z energetyką będzie tylko raz w roku. Nadwyżki z lata zmagazynowane w Zakładzie Energetycznym będzie można odebrać zimą. Proces ten to Net-Metering czyli ,,Bilansowanie Energii”.

Zapotrzebowanie i produkcja prądu?
Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 3000 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 10 modułów fotowoltaicznych o mocy 300 Wp. Należy także pamiętać o tym iż żywotność instalacji PV to nawet 50 lat !Dobór inwestycji.
Doradca pomoże Państwu wybrać najlepszą formę inwestycji w fotowoltaikę. Jest wiele możliwości, z których można skorzystać chcąc zainwestować we własną elektrownie.

 Poniżej niektóre z nich:
fundusze europejskie: firma Pitern nieodpłatnie przygotuje Państwu wnioski, biorąc na siebie odpowiedzialność za merytoryczną poprawność projektu.
forma gotówkowa: najszybsza forma wejścia w fotowoltaikę, dzięki czemu w ciągu miesiąca zaczynamy oszczędzać na energii elektrycznej
Ekokredyt posiadający łatwe i przejrzyste zasady udzielenia.
raty 0%
leasing: idealna forma wejście w fotowoltaikę dla firm

Uwaga na nierzetelne firmy!
Niemal wszyscy nasi klienci przeglądali oferty wielu firm zajmujących się fotowoltaiką. Wielu z nich zwróciło się do nas z prośbą o wyjaśnienie powodów zaskakująco niskich cen za instalację na modułach niemieckich, które dostali od firm konkurencyjnych. Jak podaje portal gramwzielone.pl duży niemiecki producent paneli SolarWorld ogłosił niewypłacalność stając na skraju bankructwa. Oznacza to, że w ostatnim czasie firmy wyprzedawały i dalej to robią produkty tego producenta w bardzo atrakcyjnej cenie, nie informując swoich klientów o kondycji finansowej producenta paneli. Niestety wielu klientów dało się skusić na te niskie ceny. Artykuł poniżej w linku:
http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/26539/solarworld-oglasza-niewyplacalnosc

Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z naszym fachowcem pod numerem telefonu 603 – 304 – 431Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA.  Już dziś jest czas aby słońce pracowało na Twoje spokojne jutro.

Firma piTERN od 14 lat zajmuje się tylko odnawialnymi źródłami energii, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży.

piTERN Sp.z.o.o
ul. Serdeczna 8 Wysogotowo
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. 603-304-431,
      61 679 14 14,
www.pitern.pl, info@pitern.pl


\

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.