Raport z boisk: Morzycko znowu wygrywa, remis w powiatowych derbach okręgówki [foto]

foto : Paulina Iwan

Za nami kolejny piłkarski weekend w naszym regonie. Do udanych mogą go zaliczyć między innymi piłkarze Morzycka Moryń, którzy odnieśli kolejne zwycięstwo w IV lidze.

III liga

Energetyk przegrał w Toruniu z Elaną 1-0. Zwycięska bramka padła w 78. minucie. Gryfinianie w tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa, dwa razy zremisowali i siedem razy schodzili z murawy jako przegrani. Energia zajmuje 16. miejsce w lidze (na 18 drużyn)

IV liga

Morzycko Moryń w Szczecinie pokonało Jezioraka 1-3, wynik w 54. minucie otworzył golem z rzutu karnego Maciej Ropiejko. Trzy minuty później za sprawą Mateusza Nagaja było 2-0. Trzeciego gola w 68. minucie zdobył Artur Blasius. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 75. minucie. Wynik mógłby być większy, ale pod koniec meczu Maciej Ropiejko nie wykorzystał rzutu karnego.

W dalszym ciągu nie zmienia się sytuacja Osadnika, tym razem myśliborzanie przegrali w Szczecinie z Hutnikiem 2-0.
W tabeli prowadzi Morzycko, które ma punkt przewagi nad drugim Bałtykiem. Osadnik zajmuje ostatnie miejsce.

Wojewódzka Okręgówka

Rezerwy Błękitnych okazały się za mocne dla Odry Chojna, stargardzianie pewnie wygrali 3-0. Dąb Dębno przegrał u siebie z Piastem Chociwel 2-3.

Regionalna Okręgówka

Czarni Lubanowo przegrali na wyjeździe z Unią Dolicę 2-0, Orzeł Trzcińsko Zdrój w derbowym pojedynku z Czciborem Cedynia zremisował 2-2. Zieloni Zielin przegrali u siebie z Gavią Choszczno 1-2, Nest Paliwa Odrzanka Radziszewo przegrała w Maszewie z Masovią 3-1. Orkan Słuchań pokonuje  Myśl Dargomysl 2-1.

A klasa

Mieszko Mieszkowice - Chrobry Lisie Pole 1-1, Unia Swochowo - LUKS Krzywin 6-5, Czarni Czarnówko - Pro-Team Żarczyn 1-0, Rurzyca Nawodna - Grot Gardno 0-2, Zjednoczeni Kurzycko -Witniczanka Witnica 0-3, Piast Piaseczno - Łabędź Widuchowa 5-5, Korona Klępicz - Energetyk II Gryfino 1-2 Wicher Przelewice - Iskra Banie 0-2.

B klasa

Ogniwo II Babinek - Chrobry Boleszkowice 6-1, Sokół II Pyrzyce - Zryw Góralice 1-2, Tywa Swobnica - Czarni II Lubanowo 0-0, Sekwoja Brwice - Polonia Gryfino 1-1, Sokół Różańsko -Wicher Steklno 4-0.

Juniorzy

Witniczanka Witnica - Odra Chojna 1-7, Zieloni Zielin - Łabędź Widuchowa 1-2, Osadnik Myślibórz - Orzeł Trzcińsko Zdrój 4-1.