Reklama [góra]

Syf w centrum miasta, przypominamy jak pozbyć się tzw. gabarytów


Stare okna, meble, gruz i fotele - taki widok można zastać w ścisłym centrum miasta. Wysypisko tuż przy blokach to nie wina gminy, czy Przedsiębiorstwa Usługa Komunalnych, które zajmuje się wywozem nieczystości, a samych mieszkańców. 

- Każdego dnia jest co raz gorzej. Jeszcze tydzień i zrobi się nam przed blokami wysypisko śmieci. Gdzie się podziały służby odpowiadające za porządek w tym mieście? Nie wspomnę już o porysowanych autach, które zadrapują ludzie szukający w koszach nie wiadomo czego. Dramat! Smród! I syf! - napisała Pani Kasia, która mieszka w pobliżu.


Pojemniki na śmieci przy ulicy Jagiełły w Chojnie ustawione są w dość niekomfortowym miejscu, bardzo blisko bloków. Jeden z mieszkańców oprócz zwykłych śmieci wyrzucił tam kilka nietypowych przedmiotów, które są traktowane jako gabaryty. Zamiast do przyblokowego śmietnika, powinny trafić do punktu PSZOK. 

Po sygnałach od naszych czytelników, o sytuacji na ulicy Jagiełły poinformowaliśmy Urząd Miejski, śmieci wkrótce zostaną wywiezione - Odpady widoczne na zdjęciach zostaną uprzątnięte przez Wspólnotę, a następnie wywiezione przez nią na PSZOK. Zarządca zapewnia, że usunie je do końca tygodnia.

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów znajduje się na wysypisku w miejscowości Kaliska (niedaleko Lotniska, przy drodze Chojna - Godków Osiedle),  mieszkańcy z terenu gminy Chojna, którzy złożyli deklarację, mogą tam bezpłatnie dostarczyć śmieci, tzw. gabaryty czyli stare meble, sprzęt elektroniczny, gruz itp. Można tam również oddać stare lub przeterminowane leki. 

PSZOK jest czynny od wtorku do piątku w godzinach od 7 do 15 oraz w soboty od 10 do 15. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.