Reklama [góra]

Aparat ortodontyczny – moda czy niewygoda?


Coraz częściej, można zobaczyć osoby, które na zębach mają aparaty stałe. Jednym się to podoba, zaś innym nie. Nie jest jednak taki aparat zakładany po to, żeby ładnie czy młodziej wyglądać, ale po to, żeby wyprostować zęby. Jest to kwestia nie tylko zdrowia, ale także urody i wygody. Osoby, które wyprostują zęby, mogą się wreszcie szeroko uśmiechnąć bez obaw, że zostaną wyśmiani lub źle wyjdą na zdjęciu.

Aparat, zapobiega również problemom zdrowotnym związanym z zębami. Stłoczone żeby, bardzo trudno jest wyczyścić ze wszystkich zanieczyszczeń. W takich miejscach, zbiera się próchnica. Szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć w takie rejony, więc bakterie mogą z powodzeniem żerować na zębach.

Modny wygląd czy nieprzyjemne odczucia?

Zakładanie aparatu, ma głównie funkcje zdrowotne. Jednak może mieć on również inną. Z racji, że już nie tylko dzieci noszą aparaty, ale również dorośli, jest on uważany za modny. Wynika to z faktu, że odejmuje lat. Często jednak, ktoś kto chciał się odmłodzić takim zabiegiem, jest rozczarowany, gdyż okazuje się, że wcale nie jest to przyjemne. Przez pierwsze dni, zęby się przyzwyczajają, więc ma się uczucie ściągnięcia, naciskania i bólu zębów. Mija to jednak po około 3 dniach.
Kiedy prostować zęby?

Według ekspertów od prostych zębów z http://www.orto-magic.eu/, zakładanie aparatu nie ogranicza się do wieku. Wiadomo, że dzieciom na zęby mleczne, nie zakłada się aparatu, podobnie w przypadku braku zębów w późnym wieku. Tak więc, od czasu kiedy pojawią się zęby stałe, aż do czasu, kiedy zacną wypadać, można aparat zakładać. Bardzo rzadko zdarza się, żeby osoba w podeszłym wieku miała aparat. Częściej widzimy dorosłych, którzy za młodzieńczych lat, nie mieli możliwości wyprostować, więc robią to teraz.

Rodzaje aparatów na zęby

Rozróżnić możemy dwa rodzaje aparatów na zęby. Pierwszy to wymieniony wyżej aparat stały. Nie da się go wyjąć samodzielnie, nosi się go około 3 lata. Po tym czasie, konieczne jest noszenie wkładki, która zapobiega ponownemu wracaniu zębów na swoje miejsce. Drugim rodzajem jest aparat ruchomy. Zakłada się go na noc oraz na dzień, na kilka godzin. Służy on do prostowania mniejszych wad zgryzu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.