Niespodzianka w Moryniu, pewne zwycięstwo Odry i remis Energetyka - raport z boisk [foto]

W meczu III ligi Energetyk zdobył cenny punkt. Dość niespodziewanie punkty zgubiło Morzycko, które zremisowało z drużyną z dolnej części tabeli, pewne zwycięstwo z kolei odnieśli piłkarze Odry Chojna. Zapraszamy do lektury cotygodniowego raportu z boisk, czyli podsumowania piłkarskich wydarzeń w regionie.

III liga

Cenny punkt zdobyli na wyjeździe piłkarze Energetyka Gryfino, którzy zremisowali z zespołem Wda Świecie 1-1 (1-0). Pierwszego gola tuż przed przerwą zdobyli gospodarze, goście wyrównali z rzutu karnego, a autorem bramki był Toporkiewicz. Energia zajmuje 16. miejsce w tabeli (na 18. zespołów) z dorobkiem 10 punktów.

IV liga

Do niespodzianki doszło w Moryniu, gdzie lider - Morzycko, podejmowało 12. w tabeli Leśnika Manowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1 (0-0), a przez kilkanaście minut gospodarze przegrywali. Leśnik w drugiej części gry zdobył gola z rzutu karnego, gdy wydawało się, że Morzycko odniesie trzecią w tym sezonie porażkę, goście ponownie strzelili gola, ale tym razem do własnej bramki.

Osadnik Myślibórz odniósł trzynastą porażkę w tym sezonie, tym razem przed własną publicznością przegrał z Raselem Dygowo 1-4.

Potknięcie Morzycka wykorzystał Bałtyk Koszalin, który wygrał 1-0 z Kluczevią i objął prowadzenie w tabeli IV ligi.

Wojewódzka Okręgówka

W górę tabeli pną się piłkarze Odry Chojna, podopieczni Grzegorza Michasiuka pokonali Piast Chociwel 2-1 (2-0), gole zdobyli Andrzejewski i Madera.

Ogniwo Babinek pokonało u siebie Mierzynankę Mierzyn 1-0 (0-0), w drugiej połowie gospodarze wyszli w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach, które otrzymał zawodnik Ogniwa. Czerwoną kartkę później otrzymał również zawodnik gości. Jedynego gola zdobył Grzegorz Kreft.

Regionalna Okręgówka

Nest Paliwa Odrzanka Radziszewo - Iskierka Szczecin 0-4, Sokół Pyrzyce - Orzeł Trzcińsko Zdrój 0-0, Czarni Lubanowo - Gavia Choszczno 2-2, Myśla Dargomyśl - Unia Dolice 4-3, Drawa Drawno - Zieloni Zielin 4-1, Czcibor Cedynia - Sęp Brzesko 3-0.

A-klasa

Tanowia Tanowo - Zootechnik Kołbacz 1-2, Pro Team Żarczyn - Piast Piaseczno 6-2, Chrobry Lisie Pole - Unia Swochowo 2-0, Energetyk II Gryfino - Mieszko Mieszkowice 4-0, LUKS Krzywin - Zjednoczeni Kurzycko 2-6, Czarni Czarnówko - Rurzyca Nawodna 3-2, Łabędź Widuchowa - Witniczanka Witnica 3-0, Grot Gardno - Witniczanka Witnica 3-3, Iskra Banie - Santos Sarbinowo 3-4.

Zobacz zdjęcia: Czcibor Cedynia - Sęp Brzesko