Reklama [góra]

Wybrali się w podróż nieczynną trasą kolejową, relacja z Trip 411 [foto]


Uczestnikami TRIP411 była ponad 30 osób w tym mieszkańcy Gminy Moryń, Chojna, Trzcińsko, Gryfino i Szczecin oraz Berlina. W opinii uczestników TRIP411 był okazją do poznania wielu ciekawych informacji na temat tej trasy kolejowej, która posiadali uczestnicy rajdu.

 Cześć z uczestników TRIP411 pamiętało jej funkcjonowanie do 1991 r. i wspominało swoje podróże do pracy i szkoły. Uczestnicy z Trzcińska przywieźli unikatowe rozkłady jazdy z tej linii kolejowej 411 i zdjęcia ostatnich przejazdów pociągami turystycznymi w latach 2002- 2003. Punkt w Przyjezierzu i gra historyczna przygotowana przez Stowarzyszenie TUR-MOR na długo pozostanie w pamięci uczestników. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego opowiadali o procesie przygotowania projektu budowy tras rowerowych na trenie powiatu gryfińskiego. Warto zaznaczyć, że służby drogowe Marszałka Województwa ogłosiły już przetarg na budowę drogo rowerowej na odcinku Siekierki – Godków i prace budowlane planowane są wiosnę 2018 r. z terminem zakończenia jesienią 2018r.

Ja podkreślali uczestnicy TRIP411 turystyczny rozwój trasy rowerowej R-20 (trasa pojezierzy zachodnich) na odcinku Trzcińsko – Siekierki zajmie kilka lat ale inicjatywa TRIP411 pokazuje na potencjał tego odcinka trasy rowerowej. Do tego procesu potrzebne jest zaangażowanie gmin na tym obszarze i ich współpraca np. przy inicjatywach zagospodarowania trasy rowerowej. Już teraz przekazano dla gminy Moryń i Cedynia możliwość pozyskania wagonów kolejowych do obsługi turystyczno-informacyjnej trasy rowerowej. 

Warunki pogodowe była bardzo trudne jednak organizatorzy zadbali nie tylko o atrakcje na punktach rajdu, ale również o bezpieczeństwo i ciepły posiłek.

Organizator Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno i sołectwo Gądno dziękuje wszystkim podmiotom zaangażowanym w przeprowadzenia TRIP411, Sołectwu Stare Objezierze, Chojeńskiemu Centrum Kultury, Stowarzyszeniu TUR MOR z Przyjezierza, Oddziałowi Powiatowemu WOPR Gryfino, OSP Stare Objezierze, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej, Nadleśnictwu Mieszkowice.Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.