Reklama [góra]

Złoty jubileusz w Cedyni


W dniu  27 listopada w Hotelu Klasztor Cedynia odbyła się ceremonia Złotych Godów. W tym roku jubileusz obchodziły cztery dostojne pary małżeństw z  gminy Cedynia .

Złote Gody to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata, dokonania podsumowań i wzbudzenia refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi. To symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.” Jest to fragment ujmującego przemówienia Burmistrz Cedyni Gabrieli Kotowicz, która ze wzruszeniem składała jubilatom życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie.

Na uroczystość przybyli również najbliżsi członkowie rodzin naszych solenizantów. Na wstępie prowadzący ceremonię – kierownik Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Robert Górski przywitał gości oraz poprosił o duchowe wsparcie księdza dziekana kanonika Michała Kostrzewę, który przekazał dobre słowo i błogosławieństwo wszystkim zgromadzonym. Życzenia w imieniu Urzędu Stanu Cywilnego złożył jubilatom pan Zbigniew Kwaśniewski, przekazując następnie mikrofon pani Burmistrz.

Burmistrz Cedyni była prawdziwie uradowana, że mogła w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczyć jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Po przemowie pani Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Nowakiem oraz Zbigniewem Kwaśniewskim wręczyli parom pamiątkowe dyplomy oraz udekorowali medalami honorowymi. Wzruszeni solenizanci w towarzystwie swoich rodzin zrobili pamiątkowe fotografie.

Pragniemy raz jeszcze życzyć jubilatom wszystkiego najlepszego, aby każde kolejne wspólnie spędzone lata upływały w zdrowiu i szczęściu, w otoczeniu najbliższych. Z pewnością są Państwo wzorem do naśladowania dla obecnych pokoleń.

Jest takie uczucie, które zmienia człowieka i daje mu niesamowitą siłę. Pozwala stawić czoła problemom tego świata i z każdej sytuacji wyjść silniejszym. To miłość.

Złote Gody obchodzili Stanisława i Lucjan Nieścioruk Alicja i Eugeniusz Wajsprych, Irena i Henryk Fyk, Wanda i Stanisław Świeca.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.