Reklama [góra]

Finał akcji – Przyłącz się "Podaruj dzieciom uśmiech"


Głównym celem działalności charytatywnej w naszej szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, a szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem i cierpieniem. Podjęte działania mają głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi. Uczą nas dostrzegać problemy i potrzeby innych, integrują środowisko lokalne, kształtują wrażliwość, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej. Praca na rzecz potrzebujących uczy nas pokory do życia. Dlatego bardzo aktywnie uczestniczymy i inicjujemy akcje charytatywne.

W listopadzie Samorząd Uczniowski razem z panią Honoratą Radecką rozpoczął akcję zbiórki upominków dla dzieci przebywających na oddziale onkologii Szpitala Świętego Mikołaja przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Do naszej inicjatywy dołączyli: pani dyrektor Wanda Angowska, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej.

Nasza akcja miała szeroki odzew w środowisku lokalnym. Do zbiórki przyłączyli się również mieszkańcy z Trzcińska-Zdroju:
 • Państwo Marta i Jacek Wasiutyńscy – PERFECT SERVICE
 • Pani Ewa Bilska- księgarnia
 • Pani Anna Kruk-Nowak – pracownia fryzjerska
 • Pani Małgorzata Lewandowska
 • Państwo Maria i Władysław Radeccy
 • Państwo Patrycja i Dawid Bugajscy
 • Państwo Teresa i Piotr Bugajscy
 • Państwo Jolanta i Krzysztof Wasiela – kwiaciarnia „ U JOLI „
 • Państwo Małgorzata i Jarosław Sokólscy – sklep wielobranżowy „ MAX „
 • Państwo Żaneta i Dariusz Koster – sklep wielobranżowy 
 • Pani Dorota Bielecka – sklep odzieżowy
Dzięki zaangażowaniu i pomocy tak wielu ludzi zebraliśmy: artykuły szkolne – kredki, pisaki, farby plakatowe, akwarelowe, plastelinę, bibułę, pastele, długopisy, ołówki, zestawy z piórnikiem, bloki, zeszyty, wycinanki, notesy, książki z naklejkami, czytanki, układanki, puzzle, kolorowanki. Wśród upominków znalazły się również, zabawki, lalki, plecak, samochody, artykuły do włosów, piłka, słoń, choinka.

W dniu 3 grudnia w niedzielę dostarczyliśmy zebrane upominki do pacjentów przebywających na oddziale onkologii. Spotkaliśmy się z miłym i ciepłym przyjęciem ze strony personelu medycznego. Wszyscy byli zaskoczeni tak dużą ilością przekazanych prezentów.

Jest to kolejna akcja, która pokazała, że społeczność szkolna i lokalna ma wrażliwe i ogromne serca.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego wszystkim zaangażowanym w akcję i pomoc na rzecz dzieci.

DZIĘKUJĘ

Podarowaliście Państwo radość i uśmiech.
Pamiętajmy, że:

Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech.
Matka Teresa z Kalkuty


tekst i foto: Honorata Radecka

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.