Reklama [góra]

Fotografia Anny Szczepańskiej stanie się częścią Polsko - niemieckiego kalendarza [foto]


W Polsko-Niemieckim Konkursie Fotograficznym "W Dolinie Dolnej Odry jak w domu" udział wzięła szkoła podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju. 

Organizatorem konkursu był Urząd Oder-Welse z siedzibą w Pinnow. Przesłane prace na konkurs wyróżniały się wysokim poziomem. Jedna z prac została oceniona bardzo wysoko stając się częścią kalendarza Polsko-Niemieckiego na rok 2018. 

Fotografia ta była wykonana przez uczennicę klasy VI Annę Szczepańską podczas zajęć fotograficznych prowadzonych w ramach koła zainteresowań uczniów. Jedną z nagród dla uczennicy był udział w polsko-niemieckich warsztatach fotograficznych organizowanych w Pinnow pod nazwą "Pory roku w Dolinie Dolnej Odry". 


W ramach niemiecko-polskich warsztatów fotograficznych, które odbyły się 8.12.2017r. uczestnicy dowiedzieli się o technikach wykonywania zdjęć, przygotowaniu, obróbce, naświetleniu i szukaniu motywów. Praca odbywała się w grupach w plenerze, przy pomocy profesjonalnych fotografów oraz tłumacza. W warsztatach fotograficznych wzięło udział 8 laureatów. Polskę reprezentowali laureaci z takich miast jak Gryfino, Chojna i Trzcińsko-Zdrój. Po zakończonych warsztatach wręczono nagrody. Uczestnicy warsztatów uwiecznili tę chwile wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Jarek Płotkowski

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.