Reklama [góra]

Gwiazdy internetu z naszego regionu, czy ich znacie? [video]


Czy zdobycie sławy jest niewiarygodnym i trudnym do osiągnięcia celem? Co należy zrobić aby stać się rozpoznawalnym w tłumie? Bycie sławnym w dzisiejszych czasach jest na pewno znacznie łatwiejsze niż kilkanaście lat temu, a wystarczy do tego... smartfon i pomysł na siebie. 

Portale społecznościowe takie jak YouTube czy Instagram stają się furtka do całego świata, pozwalają młodym ludziom zarabiać. Jak to działa? Jeżeli jesteśmy oryginalni i na swoich wirtualnych profilach zgromadzimy pewną liczbę widzów bądź też fanów, stajemy się atrakcyjni w oczach marek np. odzieżowych lub elektronicznych. Reklama mocno ewoluowała i duże firmy poszukują ciekawych osób z którymi nawiązują współpracę. Wówczas my reklamujemy ich produkty, które do nas trafiają.

Niektóre serwisy dzielą się swoim zarobkiem z autorami, tak jest w przypadku You Tube. Reklamy wyświetlane podczas filmów lub obok odtwarzaczy, trafiają nie tylko do amerykańskiego koncernu ale również do właściciela kanału.

Internet staje się znacznie popularniejszym nośnikiem od dotychczasowych mediów ale również telewizji. Tu nie musimy czekać na obejrzenie swojego ulubionego programu, mamy łatwą dostępność do materiału, który w porównaniu do gazet jest znacznie atrakcyjniejszy, często wzbogacony o masę multimediów w postaci zdjęć czy filmów.

W powiecie gryfińskim mamy co najmniej jednego słynnego youtubera i popularnego instagramowca. Odwiedziliśmy ich i zadaliśmy kilka pytań, zapraszamy do obejrzenia reportażu Przemysława Kaweńskiego.


W serwisie YouTube oraz Instagram możemy spotkać dwie osoby, które de facto pochodzą z naszego regiony. Kolejno, Łukasz Kos, zwany "MówPoLucku", oraz Tomasz Ostrycharczyk - inaczej "tomasch_". Obydwoje mogą spokojnie mogą prowadzić swoją działalność internetową i "żyć" z tych pieniędzy.

Łukasz prowadzi kanał w którym zajmuje się przede wszystkim nagrywaniem gier komputerowych. Uzbierał już ponad 306 tysięcy widzów. Jego filmy obejrzano łącznie 114 milionów razy.

- Łukasz był uczniem anonimowym, bardzo spokojny, życzliwym i uśmiechnięty [...] jestem zaszokowana, pozytywnie zaskoczona jego karierą. Widziałabym go bardziej gdzieś zaszufladkowanego gdzieś w jakimś sklepie. [...] Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona i życzę mu wszystkiego dobrego. - mówi nam była wychowawczyni Łukasza.

Tomek na co dzień jest nauczycielem języka niemieckiego. Po zajęciach, prowadzi bloga na portalu instagram. Tam przede wszystkim zajmuje się modą. Jego konto obserwuje około 64 tysięcy osób.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.