Reklama [góra]Międzynarodowe stowarzyszenie policjantów ma oddział w Gryfinie, czym jest IPA? [video]


IPA, czyli International Police Association to największe na świecie stowarzyszenie zrzeszające funkcjonariuszy i emerytów służb policyjnych. W październiku powołany został oddział rejonowy organizacji w powiecie gryfińskim. 

Przewodniczącym sekcji Gryfino jest Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie - asp. sztab. Grzegorz Klimek. Oddział gryfiński był organizatorem grudniowej wigilii dla organizacji wojewódzkiej, wśród gości znaleźli się prezes wojewódzki Robert Rzeźnik (na zdjęciu), Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie kom. Radosław Purtak i starosta gryfiński Wojciech Konarski.

W IPA zrzeszonych ponad 350 tysięcy członków z 66 krajów. Członkami stowarzyszenia mogą być osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, emeryci i renciści policji. Celem stowarzyszenia jest integracja środowisk policyjnych, wymiana doświadczeń oraz dążenie do podtrzymania pokojowego współistnienia na świecie.

O tym czym jest organizacja IPA oraz jakie są cele organizacji gryfińskiej rozmawialiśmy z Robertem Rzeźnikiem i Grzegorzem Klimkiem, zapraszamy do obejrzania reportażu poniżej.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.