Reklama [góra]

Nocne czytanie w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach


W nocy z 15 na 16 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach odbyło się Nocne Czytanie pod hasłem "Gwiazdka w Bullerbyn". Na uczniów klasy IIIA czekało wiele atrakcji.

Trzecioklasiści obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą „Boże Narodzenie w Szwecji”. Następnie Jakub Krupa uczeń klasy VC przeczytał dzieciom rozdział pt.,,Wkrótce już święta!”. W akcję czytania włączyła się pani Mariola Kwiatkowska – Patejuk, która przeczytała rozdział pt."Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę". 

Odbył się również konkurs czytelniczy. Następnie dzieci piekły pierniki, ozdabiały je i śpiewały kolędy i pastorałki. Niespodziewanie o godz. 21.00 odwiedził uczniów - Mikołaj, który przyniósł słodkie upominki dla każdego. Przed snem uczniowie oglądali film pt."Dzieci z Bullerby".

W sobotni ranek każde dziecko otrzymało od wychowawczyni stroik na stół wigilijny. Spotkanie było dla dzieci niezwykłą przygodą, mającą na celu zachęcenie ich do czytania książek i zachowania tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Gorące podziękowania kieruję do pana Wojciecha Kadzikowskiego właściciela piekarni Mieszko za ufundowanie drożdżówek, a także dla państwa Barbary i Seweryna Susickich za ufundowanie słodkich upominków dla uczniów.

 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.