Reklama [góra]

Piłkarze i działacze doczekają się nowego klubowego budynku, stary obiekt wkrótce zniknie

Wczoraj informowaliśmy o podpisaniu umów w Urzędzie Marszałkowskim na realizację kilku przedsięwzięć w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pieniądze popłyną między innymi do gminy Moryń, a dokładnie do Witnicy, gdzie od ponad 3 lat piłkarze czekali na nową szatnie na tutejszym stadionie.

Stary budynek w którym znajdowały się szatnie nie nadawał się nawet do remontu. 
Budynek, który ma grubo ponad 50 lat, o fatalnym stanie obiektu pisaliśmy w 2014 roku w artykule Zerwany dach, pleśń i grzyb - tak wygląda szatnia w Witnicy, jego remont obiecał poprzedni burmistrz. Obiekt ostatecznie został zamknięty przez sanepid ponieważ zagrażał zdrowiu i życiu.

W środę została podpisana umowa na dofinansowanie projektu dotyczącego budowy obiektu kontenerowego o funkcji szatni i zaplecza socjalno - magazynowego. Koszt jego realizacji ma wynieść nieco ponad 93 tysiące złotych, wsparcie ze środków unijnych to blisko 60 tys. złotych. 

W rozmowie z naszym dziennikarzem burmistrz Morynia Józef Piątek powiedział, że stary budynek za chwilę będzie rozebrany, w tym miejscu przygotowany zostanie fundament pod kontenery z niezbędną infrastrukturą - prądem, wodą i ogrzewaniem. Być może uda się ogłosić przetarg jeszcze w tym roku, chcemy aby inwestycja była już gotowa na rundę wiosenną. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.