Reklama [góra]

Porażka Skry BełchatówW meczu o pierwsze miejsce w grupie B Klubowych Mistrzostw Świata 2017 PGE Skra Bełchatów została pokonana przez siatkarzyZenita Kazań 0:3.

Pierwsza faza meczu wcale nie wskazywała na taki wynik, można było przypuszczać, że Skra tak łatwo zwycięstwa nie odda. Początkowo bełchatowianie grali dobrze, nie można im niczego zarzucić, zaprezentowali wiele efektywnych zagrań i wszystko na boisku funkcjonowało. Faktem jest, że drużyna miała też kilka szans, których nie wykorzystała. W sporcie takie sytuacje lubią się „zemścić”, czego świadkami byliśmy podczas wczorajszego meczu. Kiedy pierwszy set można zaliczyć do udanych, tak kolejne stały się kompletną porażką dla zawodników Skry. Zawodnicy Zenita bardzo dobrze zagrywali a dobra zagrywka jest podstawą wygranej. Zenit przeprowadzał udane odpowiedzi na nasz atak, nasza niezakończona pierwsza akcja zazwyczaj zostawała przekuta na punkt dla Zenita. Bardzo skuteczne kontry, zagrywka, ataki ze skrzydeł dały przewagę zawodnikom Zenita nad bełchatowianami. Kiedy pod wpływem rosnącej przewagi przeciwnika coraz mniej wiary w zwycięstwo pozostaje w zawodnikach, to już nie ma szans na podniesienie wyniku. I tak było w tym meczu. Bełchatowianie nie potrafili zrobić użytku z otrzymanej piłki, łatwo tracili kolejne punkty, a rywal poczynał sobie coraz swobodniej. Umiejętnie wykorzystywał błędy zawodników Skry, okazując się rywalem bardzo trudnym i wymagającym. Ale z tym należało się liczyć, gdyż drużyna Zenity Kazań jest najlepszą drużyną w Europie.

Mimo porażki, bełchatowianie nadal są w grze, ponieważ cel - minimum osiągnęli i awansowali do półfinału klubowych rozgrywek. Przed zawodnikami kolejne mecze, z kolejnymi mocnymi przeciwnikami. Na pewno nie będzie łatwo, jednak wnioski z przegranego meczu z Kazaniem powinny przełożyć się na lepszą grę bełchatowian.

W walce o finał PGE Skra zmierzy się z Cucine Lube Civitanova. Włoski klub, podobnie jak Zenit Kazań nie poniósł w rozgrywkach żadnej porażki. Wobec powyższego podopiecznych Roberto Piazzy czeka więc kolejny trudny egzamin. Jednak warto pamiętać, że jest to sport i wszystko może się wydarzyć. Mimo pewnej różnicy sportowej warto skorzystać z Roybet Kod Bonusowy 2017 i emocjonować się rozgrywkami stawiając na swój ulubiony zespół.

Każdy mecz kieruje się swoimi prawami, uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Słabsza gra bełchatowian z Kazaniem wcale nie musi być odzwierciedleniem ich formy. Wystarczy słabsza, jednodniowa niedyspozycja i wszystko wraca do normy. W kolejnym meczu zawodnicy Skry staną przy siatce z nastawieniem pozytywnym, myśl o wygranej doda skrzydeł i pozwoli na rozegranie dobrego meczu i pokazanie świetnej siatkówki.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.