Reklama [góra]

ZSP w Chojnie otrzymał Laur Mistrza Nowoczesnej EdukacjiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie został laureatem ogólnopolskiego konkursu o Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji, ogłoszonego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Dialogu Edukacyjnego i Targami Kielce S.A., pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. 

Celem konkursu było wyróżnienie placówek, które stosują w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.


Praca konkursowa polegała na przygotowaniu przez szkołę prezentacji multimedialnej opisującej działalność innowacyjną zespołu pedagogicznego, polegającą na wykorzystaniu innowacyjnych metod kształcenia, platform e-administracyjnych oraz e-narzędzi do kontaktu z rodzicami i uczniami.

Konkurs trwał od 24 kwietnia do 24 listopada 2017 r. 

I etap konkursu polegał na przesłaniu pracy konkursowej do Kuratorium Oświaty w Szczecinie, które przyznało nominacje placówkom w czterech kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum lub liceum, technikum lub szkoła zawodowa. ZSP w Chojnie otrzymał nominację do Nagrody "LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji" w kategorii technikum lub szkoła zawodowa.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas uroczystej Gali w dniu 24 listopada 2017 r., w trakcie II Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie otrzymał LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji za najlepszą prezentację w województwie zachodniopomorskim w kategorii technikum lub szkoła zawodowa oraz Wyróżnienie Specjalne LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji, Szkoła Przyjazna Technologiom XXI wieku. 


Wyróżnienie specjalne ma charakter ogólnopolski i jest przyznawane jednej placówce w każdej kategorii. Uroczystego wręczenia dyplomów i statuetek dokonali prof. dr hab. Zdzisław Ratajek, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, członek Zarządu Targów Kielce Dariusz Michalak. W imieniu dyrektora ZSP w Chojnie nagrodę i wyróżnienie odebrali nauczyciele przedmiotów informatycznych p. Kamila Góra i p. Krzysztof Janik.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.