Reklama [góra]

Groził, że wysadzi Ośrodek Pomocy Społecznej


Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Rejonowego w Gryfinie, akt oskarżenia przeciwko Damianowi Ł. Podejrzanemu m. in. o to, że w dniu 3 listopada 2017 r. w Gryfinie w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej działając w warunkach recydywy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do rozporządzenia mieniem w/w Ośrodka, grożąc wysadzeniem w powietrze jego siedziby, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonej.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany Damian Ł. (lat 34) w dniu 2 listopada 2017 r. udał się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, gdzie złożył wniosek o przyznanie jemu pomocy finansowej. Następnego dnia ponownie zgłosił się do w/w Ośrodka, żądając wypłacenia środków pieniężnych. Gdy obsługująca podejrzanego pracownica ośrodka poinformowała go, że decyzja w jego sprawie jeszcze nie została wydana – zagroził, że jeśli nie otrzyma wypłaty pieniędzy, to kupi butlę gazową i wysadzi budynek.

Na miejsce niezwłocznie wezwano Straż Miejską oraz Policję, której funkcjonariusze dokonali zatrzymania podejrzanego. Następnie na wniosek prokuratora podejrzany został tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie i obecnie zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 282 kk grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Jednocześnie z uwagi fakt, że podejrzany działał w warunkach recydywy, grozi mu kara surowsza – do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.