Reklama [góra]

Pies miał tragiczne warunku, właścicielce czworonoga grozi nawet 2 lata więzienia


Nawet 2 lata więzienia grozi kobiecie podejrzanej o znęcanie się nad swoim psem poprzez utrzymywanie go w niewłaściwych warunkach. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Myśliborzu. 

- Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia, przeciwko Iwonie J., podejrzanej o to, że w okresie do dnia 15 listopada 2017 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Barlinek znęcała się nad psem poprzez jego utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania m. in. w kojcu zabrudzonym odchodami, a ponadto ograniczała jemu wodę i pożywienie, co doprowadziło do znacznego wychudzenia zwierzęcia, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt - informuje w komunikacie Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Postępowanie dotyczyło ujawnienia u podejrzanej zaniedbanego i wychudzonego psa. Dochodzenie wykazało, że Iwona J. na terenie posesji utrzymywała psa w niewłaściwych warunkach, tzn. jego kojec był zabrudzony odchodami, zwierzak miał nieocieploną i rozsypującą się budę, nie miał też dostępu do wody i pożywienia.

Za zarzucane podejrzanej czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.