Reklama [góra]

Po 8 godzinach obrad radni zerwali kworum [foto] [video]


Blisko 40 punktów liczył porządek obrad Sesji Rady Gminy w Widuchowej, sesja jednak się nie zakończyła, po ponad ośmiu godzinach radni zerwali kworum. 

Sesje w tej miejscowości są zdecydowanie najdłuższe w całym powiecie, radni nie spotykają się tu również cyklicznie co miesiąc, ze względu na koszty organizacji posiedzeń. Od kilku miesięcy na nową propozycję diet nie chcą zgodzić się opozycyjni w stosunku do wójt radni.


Od początku na sesji było jedenastu radnych (na 15 możliwych), w trakcie obrad opozycyjni radni "przychodzili i wychodzili". Przy punkcie dotyczącej zmiany okręgów wyborczych, przewodniczący Kosmalski poinformował, że przerywa sesję do następnego czwartku. Radni opuścili salę, w kuluarach toczyły się rozmowy z radcą prawnym, wójt i radnymi, którzy pozostali na sali i byli gotowi kontynuować obrady.

Po chwili przewodniczący opuścił salę i wrócił z dwójką radnych opozycyjnych, przy ośmiu osobach wznowił obrady, po dyskusji ogłoszona została kolejna przerwa, dwóch radnych opuściło salę i już nie wróciło. Przewodniczący rady przerwał obrady z powodu braku kworum.

Sesja będzie kontynuowana we wtorek 6 marca.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.