Reklama [góra]

Sygnał od czytelników: fatalny stan drogi Wisław-Witnica, powiat będzie interweniował


Wisław to niewielka miejscowość położona w gminie Moryń. W minionym tygodniu mieszkańcy napisali do nas z prośbą o interwencję w sprawie fatalnego stanu drogi dojazdowej do tej miejscowości. 

- Witam bardzo chciałabym aby ktoś zajął się drogą Wisław - Witnica. Jeżdżę do mamy i kilka razy się przejadę i zawieszenie do wymiany, tam więcej niż 30 km/h się nie da jechać. Bardzo proszę o interwencje, zgłaszane było do gminy ale oni twierdzą, że droga należy do powiat - napisała do nas Pani Natalia.

Kilka godzin później napisał do nas Pan Rafał - drogą z Wislawia na Witnicę Chojeńska nikt się ta droga nie interesuje. Kilkukrotnie już prosiliśmy o naprawę. Naprawdę jest w kiepskim stanie. W samochodzie zawieszenie mam do wymiany nie da rady ta droga jechać. Może państwo nam coś tu pomogą.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy widać, że nawierzchnia drogi wygląda wręcz fatalnie. Natychmiast skontaktowaliśmy się z Urzędem Miejskim w Moryniu oraz Starostwem Powiatowym w Gryfinie.

Już dzień po naszym zapytaniu przy dużych ubytkach pojawiły się pachołki ostrzegawcze. W piątek otrzymaliśmy odpowiedź w sprawie drogi od Henryka Kaczmara, dyrektora ZGM w Moryniu, radnego powiatowego i zarazem członka zarządu powiatu, który po naszym zapytaniu interweniował w Wydziale Zarządzania Drogami, treść odpowiedzi publikujemy poniżej:

(...) W nawiązaniu do zapytania (...) dotyczącego drogi Witnica-Wisław przesyłam informację udzieloną mi w tej sprawie przez Naczelnika Wydziału p. Arkadiusz Durmy.

Odnosząc się do zapytania w sprawie drogi Witnica – Wisław informujemy, że droga jest powiatowa, wskazane miejsce zostało oznakowane znakami ostrzegawczymi, a w najbliższym czasie uszkodzenie zostanie naprawione. Dodatkowo w okresie wiosennym zostaną wykonane prace związane z poprawą odwodnienia na tym odcinku drogi, oraz uzupełnione ubytki w nawierzchni asfaltowej.
Nadmieniamy jednocześnie, że w przypadku drogi do Wisławia Powiat podejmuje nieustanne działania zmierzające do jej gruntownego remontu. Tym samym, w 2014 roku przeprowadziliśmy modernizację początkowego odcinka drogi w miejscowości Witnica, za kwotę 140 tys. złotych. Dwa lata później wykonaliśmy remont odcinka w samej miejscowości Wisław za kwotę 80 tys. złotych. Łącznie wyremontowano ok. 1km drogi (długość całkowita 3km). W ubiegłym roku, wraz z Gminą Moryń, staraliśmy się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na przebudowę pozostałego odcinka drogi. Inwestycja nie znalazła jednak uznania instytucji dotującej.


Aktualizacja, 27-02-2017
- Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wypowiedzi zawartych w artykule (...) chciałbym poinformować, że do Urzędu Marszałkowskiego nie wpłynął wniosek ani od starostwa, ani od gminy dotyczący wsparcia prac na drodze Witnica – Wisław - napisał do nas Radosław Soćko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.