Reklama [góra]

Od miesiąca są problemy z wykonaniem zdjęcia RTG


Na początku lutego aparat RTG w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie uległ awarii, pacjenci się denerwują bo zdjęcia muszą wykonywać prywatnie lub jeździć do szpitali w Szczecinie lub Dębnie. 

- Aparat rtg uległ awarii na początku lutego. Od tego terminu do dziś autoryzowany serwis producenta był w naszej pracowni już dziewięć razy. Każdorazowa wizyta serwisantów pozwala na krótkotrwałe uruchomienie sprzętu i wykonanie kilku zdjęć, jednakże do dnia dzisiejszego nie ustalono głównej przyczyny awarii. Dotychczasowe wizyty serwisu zostały wycenione na kilkadziesiąt tys. zł, pomimo braku pozytywnego rezultatu - informuje nas Kamila Listkiewicz ze Szpitala Powiatowego w Gryfinie - Dla pacjentów wymagających pilnej diagnostyki radiologicznej, Szpital zapewnia dostęp do badań w innych szpitalach oraz na terenie Gryfina. Pacjenci, którzy posiadają skierowanie na badanie rtg od lekarza rodzinnego, mogą zasięgnąć informacji o innym miejscu wykonania badania w swojej przychodni rodzinnej.

Wciąż nie wiadomo kiedy urządzenie zostanie uruchomione. Nowoczesna pracownia RTG w Szpitalu Powiatowym w Gryfinie została uruchomiona pod koniec 2013 roku. Sprzęt kosztował 585 tysięcy złotych. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.