Reklama [góra]

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Nawodnej [foto]


Astronomiczna wiosna zawitała do nas 20 marca, a kalendarzowa 21 marca. Pierwszy dzień wiosny był dla naszych słowiańskich przodków jednym z najważniejszych dni w roku. Wtedy to świętowano narodziny nowego życia po mroźnej i wyczerpującej zimie. My również z utęsknieniem czekamy na nią, dlatego radośnie obchodzimy jej święto.

Nawiązując do tradycji słowiańskich, uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawodnej przeszli głośnym korowodem z wizerunkiem Marzanny po miejscowości, oznajmiając wszystkim mieszkańcom nadejście wiosny. Głośnymi okrzykami żegnali zimę i pozdrawiali przechodniów. Po drodze szukali wiosennych znaków w przyrodzie.

Na pozostały czas pobytu w szkole, Samorząd Uczniowski zaplanował różne atrakcje, Każdy mógł wybrać to, w czym czuje się dobrze i co sprawia mu dużo radości i satysfakcji. Zorganizowano zajęcia sportowe i artstyczne. Uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych grupach wiekowych wykonując ciekawe ćwiczenia zręcznościowe lub robili wiosenne dekoracje z różnych materiałów.

W między czasie odbywały się dwa turnieje: warcabowy i komputerowy.

Młodsi uczniowie główkowali nad planszami, w jaki sposób pokonać przeciwnika i wygrać rozgrywkę. Tutaj na wyróżnienie zasłużyli: Dawid Gil, Agata Kasica i Oliwier Cieśla.

Starsi chłopcy rywalizowali między sobą w grach komputerowych: Roblox: Speed run 4, Rhytm track. Z pomysłem tego typu rozgrywek wyszedł Kamil Bielak, uczeń klasy VII, który przygotował zasady konkursu, opracował regulamin i przeprowadził konkurs. Po dwóch rundach zwycięzcami okazali się: Piotr Szuszkiewicz – I miejsce, Adrian Jaworski – II miejsce, Karol Firląg – III miejsce.

Wszyscy wyszli ze szkoły z uśmiechem na twarzy.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.