Reklama [góra]

Set na miarę mistrzostwa, Widuchowa ze złotemDobiegła końca VI edycja amatorskiej ligi piłki siatkowej. Do ostatniego turnieju przystąpiły zaledwie 2 drużyny, Widuchowa oraz D&E-Med, które rywalizowały do końca o mistrzostwo ligi. 

Wataha nie została dopuszczona do rywalizacji z powodu braku wymaganej ilości zawodników (było tylko 3), z kolei ekipa z Narostu nie pojawiła się wcale.

W związku z absencją tych drużyn, Widuchowa jak i D&E-Med otrzymały po 4 pkt za walkower pozostałych dwóch ekip. Obrońcy tytuły czyli D&E-Med musieli mecz z Widuchową wygrać więc 2:0 aby przedłużyć swoje szanse na obronę tytułu (rozegrany zostałby dodatkowy set, lub dodatkowy mecz), ponieważ drużyny miałby taką samą ilość punktów.

Spotkanie zakończyło się co prawda wygraną D&E-Medu ale w stosunku 2:1, co dało mistrzostwo ekipie z Widuchowej (w tym sezonie, każdy wygrany set dawał 1 pkt).

Nie udało się „medykom” powtórzyć sukcesu nieistniejącej już drużyny „Old Stars” która zdobyła 3 mistrzostwa z rzędu. Gratulację należą się zwycięzcom sezonu 2017/2018 z Widuchowej, którzy na przestrzeni sezonu byli najbardziej zdyscyplinowaną drużyną.

Jako jedyna drużyna w tym sezonie brali udział w każdym turnieju, nie narzekali na braki kadrowe, zawsze przyjeżdżali z zawodnikami rezerwowymi a dodatkowo w połowie sezonu jeszcze się wzmocnili 2 podstawowymi zawodnikami co jak widać przyniosło efekt w postaci 1 miejsca.

 Pozytywnym aspektem tego sezonu była formuła, że za każdy wygrany set przyznawany był 1 pkt, dzięki temu rywalizacja była jeszcze większa i jak wiemy to on decydował o mistrzostwie w końcowym rozrachunku. Niestety oprócz plusów, są także minusy minionych rozgrywek a mianowicie, frekwencja zespołów na poszczególnych turniejach. 

W tym sezonie było więcej walkowerów niż w poprzednich pięciu latach, co bardzo mocno wpłynęło na ostateczną kolejności zajmowanych miejsc. Klasyfikacja generalna sezonu 2017/2018: 
  • 2012/2013 - Old Stars
  • 2013/2014 - Old Stars
  • 2014/ 2015 - Old Stars
  • 2015/2016 - D&E-Med
  • 2016/2017 - D&E-Med
  • 2017/2018 - Widuchowa
foto/CK Chojna Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.