Reklama [góra]

Zespół Olej zagrał dla najmłodszych [foto]


Była to dla nas świetna zabawa a przede wszystkim mieliśmy świetnych odbiorców - mówią nam członkowie zespołu Olej, którzy w ramach tygodnia muzyki na zaproszenie nauczycieli z Bajkowego Przedszkola w Chojnie zagrali koncert dla najmłodszych uczniów.

Olej to uczestnik kilku edycji Przystanku Woodstock, laureat Złotego Bączka 98, nagrody w plebiscycie publiczności tego festiwalu. W ramach tygodnia z muzyką, postanowili przyjąć zaproszenie i zagrać mały koncert dla uczniów Bajkowego Przedszkola.


Wydarzenie odbyło się 10 kwietnia br. Członkowie zespołu, pomiędzy graniem, opowiadali również o swoich instrumentach.

Dziękujemy bardzo za miłe przyjęcie - zespół Olej.

Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie pragnie serdecznie podziękować za pomoc w zorganizowaniu "Tygodnia Muzyki", który odbywał się w przedszkolu od 9.04 do 13.04.2018r. W szczególny sposób pragniemy podziękować lokalnym muzykom:
Pani Elżbiecie Bogusz- Kowal
Zespołowi "Olej"
Panu Burmistrzowi Adamowi Fedorowiczowi
Panu Władysławowi Surmaczowi.
Dziękujemy za czas, dobre słowo i otwarte serce dla naszych przedszkolaków!
Organizatorzyfot. Paweł Woźnicki /// CK Chojna

próba niemożliwego, połączenia ognia i wody

Olej to autorski, pozytywny, dynamiczny i swoisty przekaz, który ucierał się w studiach nagraniowych i telewizyjnych Szczecina, Poznania, Łodzi, Warszawy, Gdańska, Krakowa czy Hamburga, ale też w takich miejscach jak Pyrzyce, Łęknica, Moryń, Chojna i Gryfino.

Olej to wielu ludzi zaangażowanych w ten projekt, spore grono pełnokrwistych muzyków, w tym takie postaci jak Krystyna Prońko czy Ewelina Flinta, to koncerty i wspólna muzyczna pasja.

Olej to połączenie trzech elementów: tekstu - jednocześnie lirycznego, publicystycznego i przekornego; muzyki o rockowej, folkowej, balladowej i reggae`owej ekspresji oraz nowoczesnego brzmienia i instrumentacji.

Olej to próba niemożliwego, połączenia ognia i wody: zespół występował na Przystankach Woodstock Jurka Owsiaka, zaś jedna z piosenek wykonywana w czasie koncertów, nosząca tytuł "Wolność", gościła w pierwszej dziesiątce listy przebojów Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka :-)
Po kilkuletniej przerwie, w staro-nowym poszerzonym składzie, dźwiękami sprzed lat i zupełnie nowymi.

Olej opowiada swoją muzyczną opowieść.

Skład zespołu:
Sławomir Błęcki - wokal, gitara akustyczna, teksty, muzyka, loopy
Damian Rumbuć - bas, logistyka
Grzegorz Kurpiel – perkusja, loopy

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.