Reklama [góra]

Ukradli sprzęt rolniczy o wartości ponad 200 tys. zł, za swój czyn odpowiedzą przed sądem


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Adamowi P. i Dariuszowi M. 

Podejrzanym m. in. o to, że w nocy z 22 na 23 stycznia 2018 r. w Dębnie działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży mienia znacznej wartości w postaci przyczepy wraz ze znajdującym się na niej ciągnikiem rolniczym z zamontowanym mulczerem leśnym oraz trzech kanistrów z paliwem, o łącznej wartości 225.836 zł.

W  trakcie którego ustalono, że podejrzani Adam P. (lat 50) i Dariusz M. (lat 32) w nocy z 22 na 23 stycznia dokonali kradzieży przyczepy wraz ze znajdującym się na niej ciągnikiem rolniczym z zamontowanym mulczerem leśnym oraz trzech kanistrów z paliwem. 

Łączna wartość strat przekroczyła dwieście dwadzieścia pięć tysięcy złotych. Jak ustalono, sprawcy wcześniej przygotowali się do popełnienia przestępstwa. 

Na miejsce gdzie stała zaparkowana przyczepa przyjechali samochodem, do którego podpięli przyczepę, a następnie odjechali z miejsca kradzieży. 

Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów ukryli łup na terenie nieużytków rolnych na terenie województwa lubuskiego.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji skradzione mienie zostało odzyskane, a obaj sprawcy kradzieży zostali zatrzymani. Na wniosek prokuratora wobec obu mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt. Ten środek zapobiegawczy był stosowany także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Obaj podejrzani byli wcześniej karani sądownie, przy czym Adam P. zarzucanego obecnie czynu dopuścił się w warunkach recydywy.

Za dokonanie kradzieży mienia znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10, przy czym Adamowi P. z uwagi na fakt popełnienia tego przestępstwa w warunkach recydywy – grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.