Reklama [góra]

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach w całym regionie


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożności  i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. 

Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha.

Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu.

 Co może spowodować pożar? 

Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. 

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. 

Bezśnieżna zima, sucha i gorąca wiosna spowodowały, że tegoroczny okres zagrożenia pożarowego lasów jest wyjątkowo pracowity. 

Niestety przyczyną wszystkich pożarów był człowiek. Las płonie szybko, ale jego odnowienie wymaga pracy wielu pokoleń leśników.

Aktualne zagrożenie pożarowe lasu można sprawdzić na stronie internetowej: http://www.traxelektronik.pl/pogoda/las/index.php.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.