Reklama [góra]

Pociąg do Warszawy utknął na kilka godzin w okolicach Mieszkowic


Na blisko sześć godzin pasażerowie pociągu Intercity relacji Szczecin - Warszawa utknęli niedaleko Mieszkowic. PKP przeprasza i przypomina o możliwości złożenia reklamacji. 

W związku z katastrofą kolejową we Wronkach niedaleko Poznania (wykoleiły się tam wagony towarowe z węglem), w czwartek i piątek mocno utrudnione było podróżowaniem koleją. Pociągi łapały spore utrudnienia, opóźniona była również komunikacja zastępcza.

W czwartek skład, który wyruszył ze Szczecina Głównego do stolicy o godzinie 22:20 utknął z powodu awarii na kilka godzin w okolicach Mieszkowic. Pasażerowie skarżyli się na fatalne warunku panujące w pociągu - między innymi brak czystej wody i zapychające się toalety.

- (...) Zablokowanie odcinka Wronki - Miały na trasie Poznań - Szczecin wpłynęło na utrudnienia w ruchu na wszystkich odcinkach powiązanych z trasą wykolejonego pociągu towarowego. W oparciu o działania sztabu kryzysowego zostały wprowadzone dwa rozwiązania, które miały na celu umożliwienie zachowania kontynuacji podróży: zastępczą komunikację autobusową na odcinku Szamotuły - Krzyż oraz objazd wybranych pociągów trasą Rzepin - Kostrzyn. Skład TLK Uznam został skierowany trasą objazdową. Na odcinku Boleszkowice- Namyślin doszło do awarii składu towarowego, przez co jednotorowy szklak został zablokowany. Ruch na trasie został wznowiony po 5 h. Odnosząc się do kwestii stanu toalet, chcielibyśmy przeprosić pasażerów za wszelkie niedogodności, które spotkały ich w czasie podróży. Przypominamy o możliwości złożenia reklamacji (...) - informuje nas Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity.

Do zdarzenia doszło w czwartek 10 maja.

Pasażerom przypominamy o możliwości złożenia reklamacji poprzez stronę internetową przewoźnika, można to zrobić klikając tu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.