Reklama [góra]

Sukces warcabistów z Chojny na Mistrzostwach Europy

Od lewej: Jacek Gołuch, Anna Grzelak i Dawid Hołotczyk

Ponad 70 zawodników z 8 krajów wzięło udział w Mistrzostwa Europy w Warcabach 64–polowych, które odbyły się w murach sławnego nidzickiego zamku. 

Mistrzostwa trwały aż 8 dni  7 - 14 maja a w ich trakcie rozegrane zostały dwa turnieje: pierwszy KLASYCZNY - z limitem czasu 45 min na zawodnika + 15 sekund za każdy ruch oraz RAPID – szybki (10 min + 5 sekund za każdy ruch).

Mistrzostwa w toku Prym w mistrzostwa chwiedli Rosjanie, co widać w załączonej tabeli wyników. Gra w warcaby w Rosji jest na tyle ważnym elementem edukacji w szkołach, że warcaby często stanowią dodatkowy przedmiot nauczania.

Efekty ambitnej edukacji rozwijającej logiczne myślenie, planowanie, strategię działań i wiele innych jakie dają warcaby było widać także u niektórych zawodników z Polski.Kolejny duży sukces w tych wysokiej rangi zawodach odnieśli warcabiści z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie, którzy startowali w Rapidzie.

Tabela 1. - wyniki Rapida – klasyfikacja łącznaKolejny duży sukces w tych wysokiej rangi zawodach odnieśli warcabiści z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie, którzy startowali w Rapidzie.

Do Rapida, czyli warcabów aktywnych zgłosiło się 21 zawodniczek i zawodników z Polski i Rosji. Kobiety i mężczyźni grali razem, ale klasyfikowani by oddzielnie. Mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy wśród mężczyzn wywalczyli Rosjanie: EfimovAleksandr (14pkt.) i IvanowGavril (11pkt.), trzecie miejsce zajął Marcin Widomski (8pkt.) z Makowa Mazowieckiego, czwarte Dawid Hołotczyk z Chojny (8pkt.), piąte - StanislavKostikov (7 pkt.) Rosja, szóste – Jacek Gołuch (7pkt.) z Chojny.


Na zdjęciu od lewej Andrzej Krucewicz (trener), Anna Grzelak, Dawid Hołotczyk i Jacek Gołuch.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.