Reklama [góra]

Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie otrzymała Certyfikat UNICEF Polska


Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki od Stowarzyszenia UNICEF Polska. 

Uczniowie szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - pomocowej "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę".

W naszej szkole nie brakuje osób, które chętnie przyłączają się do charytatywnych akcji i kampanii społecznych. Od kliku lat uczniowie systematycznie pomagają dzieciom i zwierzętom w ramach projektu edukacyjnego "Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni".

Dlatego też, założenie w zeszłym roku szkolnym Klubu Szkół UNICEF nie było przypadkowe. Należąc do tego klubu możemy pomagać dzieciom na świecie, angażując się w wartościowych i pięknych akcjach, które ogłasza UNICEF. Rok temu była to akcja "

Wszystkie kolory świata", a w tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do akcji "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę!".

Każdy z nauczycieli miał możliwość przeprowadzenia lekcji dotyczącej dramatycznej sytuacji dzieci z Syrii. Materiały te udostępniło Stowarzyszenie UNICEF Polska i są nadal do wykorzystania na lekcjach w szkole.

Wraz z uczniami z klasy 2e gimnazjalnej przygotowane zostały podczas Międzynarodowego Dnia Liczby Pi 14 marca  stanowiska matematyczne oraz ze słodkościami. Ciasta i ciasteczka ozdobione były w tym dniu oczywiście symbolem liczby Pi. Udało się nam uzbierać dużą kwotę pieniędzy, którą następnie wpłaciliśmy na konto UNICEF.

Dzięki tej zbiórce charytatywnej, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin .Pomagali wszyscy, dzieci i pracownicy szkoły.- Czytamy na stronie sp2debno.pl


Dębno.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.