Reklama [góra]

Weekendowe sukcesy wokalistek z Chojny


Zakwalifikowanie się do finału 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces", cztery wyróżnienia oraz I miejsce na Festiwalu Papieskim: tak w skrócie wyglądał weekend naszych wokalistek z Chojny.

W piątek, z okazji urodzin Jana Pawła II, odbył się festiwal Totu Tuus, na którym usłyszeć mogliśmy Paulinę Cholewę. Dzień później, Wanesa Adamska (pracownia wokalna Aleksandry Bałachowskiej) wzięła udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Drezdenku o "Złotą Sosnę" 2018.

Weekendowe sukcesy w pracowni wokalnej

Wanesa Adamska zdobywczynią wyróżnienia na XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Drezdenku o "Złotą Sosnę" 2018 - czytamy w opublikowanym komunikacie na portalu społecznościowym. Jednak to nie wszystko.

Od 18 maja do 7 czerwca odbywa się II etap konkursu piosenki "Wygraj Sukces". Laureaci kwalifikacji wstępnych biorą udział w kwalifikacjach regionalnych. Jedną z uczestniczek jest Wanesa Adamska - Komisja artystyczna na czele z Jarosławem Piątkowskim postanowiła zakwalifikować Wanese Adamska do finału 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" - czytamy w jednym z ostatnich postów. Finał konkursu odbędzie się pod koniec września. w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Udział w tym samym konkursie wzięła również Hanna Ferfet. Spośród 47 solistów, Hania zakończyła swoją przygodę, z tym wydarzeniem, z wyróżnieniem.W piątek 18 maja, w Baniach, odbył się III Festiwal Papieski im. Jana Pawła II Totus Tuus. W nim udział wzięły również dziewczyny z pracowni wokalnej Aleksandry Bałachowskiej.

W kategorii 1-4, pierwsze miejsce zajęła Hanna Ferfet, natomiast Amelia Matoszko otrzymała wyróżnienie. Na tym samym festiwalu, w kategorii 5-6, zaprezentowała się Wanesa Adamska. Młoda solistka zdobyła II nagrodę festiwalu.

Wyróżnienie dla Pauliny Cholewy

Na festiwal do Bań wyruszyła również Paulina Cholewa, która na co dzień ćwiczy pod czujnym okiem swojej mamy. Wokalistka otrzymała wyróżnienie. W zeszłym roku, Paulina zajęła II miejsce.

Jak czytamy w regulaminie, konkurs obejmuje twórczość Karola Wojtyły i Jana Pawła II oraz twórczość dedykowaną Janowi Pawłowi II.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem, objął m.in. ks. abp Andrzej Dzięga oraz Wojewoda Zachodniopomorski, Starosta Gryfiński i Wójt Gminy Banie.Festiwal Papieski im. Jana Pawła II Totus Tuus
 • Nagroda GRAND PRIX - Martyna Maciąg - Ognisko Artystyczne ,"Partes" w Złocieńcu
 • Nagroda za najlepszą piosenkę premierową - Martyna Lewandowska Gimnazjum w Chojnie
Kat. I 0-4 Szkoły Podstawowe:
 • I miejsce - Hanna Ferfet - Centrum Kultury w Chojnie
 • II miejsce – Kalina Pożarycka – SP im. Mieszka I w Mieszkowicach
 • III miejsce Lena Berdzik – SP w Lubanowie, Kacper Mielnik –SP im. Mieszka I w Mieszkowicach
Wyróżnienie: Martyna Górska - KSP im. Jana Pawła II w Szczecinie, Amelia Kożuszek SP nr 1 w Dębnie, Amelia Matoszko - Centrum Kultury w Chojnie, Oliwia Sawicka - SP im. St. Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju

Kat. II 5-7 Szkoły Podstawowe, 2-3 Gimnazjum
 • I miejsce Martyna Lewandowska - Gimnazjum w Chojnie
 • II miejsce Wanesa Adamska - Centrum Kultury w Chojnie
 • III miejsce Edyta Tyrcha - Parafia Rzymsko Katolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Zamęcinie
Wyróżnienie: Kinga Jarosińska - SP im. St. Żeromskiego w Trzcińsku Zdroju, Fabian Kiciński Trzcińskie Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju, Michalina Lewandowska SP. im. Mieszka I w Mieszkowicach, Hanna Płuska - SP w Policach, Paulina Cholewa - Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie, Łukasz Tokarski - Gimnazjum nr 3 w Gryfinie

Kat. III Szkoły ponadgimnazjalne, studenci, dorośli
 • I miejsce Katarzyna Zwolińska - Politechnika Częstochowska 
 • II miejsce Marcelina Bodnar - KLO w Szczecinie 
 • III miejsce Sandra Chorąży - Szczecin
Wyróżnienie: Aleksandra Mierzwiak - Pyrzyce, Patrycja Szwarczewska - Łobeski Dom Kultury w Łobzie, Karolina Kułaga - IX LO im. Bohaterów Monte Casino w Szczecinie

Organizatorzy: Parafia Rzymsko Katolicka p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Baniach, Parafia Rzymsko Katolicka p.w. Chrystusa Króla w Lubanowie, Międzynarodowe Centrum Turystyki Kultury i Sportu w Baniach serdecznie dziękują wszystkim Uczestnikom, Instruktorom i Gościom za udział w III Festiwalu Papieskim im. Jana Pawła II Totus Tuus Banie 2018.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.