Zawodnik KM Chojna z Pucharem Polski w Motocrossie

W Sobieńczycach Lubomir Sobol z Klubu Motorowego Chojna powtórzył swój sukces z ubiegłego roku i kolejny raz zdobył Puchar Polski w Motocrossie w klasie MX 2C. Zawody odbyły się w niedzielę 29 kwietnia

W tej samej klasie kolejny zawodnik KM Chojna Paweł Stachera zajął 4. miejsce. Pozostali zawodnicy z KM Chojna to Krzysztof Perużyński (MX1C) - 7. miejsce, Paweł Adamczyk (MX1C) 11. miejsce (awaria motocykla), Jakub Szymański (MX85) - 17. miejsce, Kacper Chrostowski (MX85) 22. miejsce (kontuzja).

Tydzień wcześniej,  22 kwietnia w Więcborku odbyła się 2 runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, w której również chojeńscy zawodnicy stanęli na podium, w klasie MX 2C Lubomir Sobol na 2. miejscu, Paweł Stachera 5. i Grzegorz Ratajczak - 36. miejsce. W klasie MX Quad 3. miejsce zajął Kamil Wolicki. W klasie MX 1C Paweł Adamczyk 7., Krzysztof Perużyński 14. i Artur Lemieszek 23. na 32 startujących. W klasie MX 85 Kacper Chrostowski 4. i Jakub Szymański 12. W klasie MX Junior Paweł Zarzecki 12. i Jakub Łotowski 14. W klasie MX Masters Dawid Orzechowski zajął 13. miejsce. Po dwóch rundach w klasyfikacji klubowej strefy Klub Motorowy Chojna zajmuje 3. miejsce.

Kolejne zawody o Mistrzostwo Strefy Zachodniej odbędą się 13 maja w Rosówku.