Reklama [góra]Będzie dalsza modernizacja stadionu w Kołbaczu [foto]


Stadion sportowy w Kołbaczu jeszcze w tym roku czeka kolejny etap modernizacji. 

Będzie to możliwe dzięki umowie podpisanej w czwartek 14 czerwca w Starym Czarnowie przez marszałka województwa Olgierda Geblewicza i wójt Marzenę Grzywińską. Towarzyszyła im radna województwa Ewa Dudar. 

Umowa przewiduje dalszą modernizację stadionu sportowego w Kołbaczu. Koszt inwestycji oszacowano na 40 tys. zł. Wsparcie z budżetu Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 20 tys. zł.

Zainteresowanie programem od lat jest spore, dlatego w bieżącym roku zdecydowaliśmy się zwiększyć jego budżet o 200 tysięcy złotych do kwoty 1 350 000 złotych. Odpowiednia baza zachęca przecież do aktywności fizycznej, szczególnie dzieci i młodzież, a to w nich pokładamy największe nadzieje na sukcesy sportowe – podkreślił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

Zakres tegorocznych prac przewiduje montaż za bramkami na płycie głównej piłkochwytów, dzięki czemu oddzielone od siebie zostanie boisko główne i płyta boczna. Ponadto wymienione będą wiaty stadionowe dla zawodników, zamontowane zostaną wiaty dla sędziów i służb medycznych oraz oświetlenie. Zmianie ulegnie teren przed szatniami, a także zakupiona zostanie tablica informacyjna.

Każda zmiana na obiekcie sportowym w Kołbaczu jest cenna. Stadion piłkarski wraz z zapleczem służy do organizowania rozgrywek sportowych, nie tylko dla mieszkańców miejscowości czy piłkarzy, ale dla całej społeczności gminy Stare Czarnowo – przyznała wójt Marzena Grzywińska.

Obiekt w Kołbaczu powstał w latach 70. XX wieku. Na jego terenie znajduje się boisko główne i płyta boczna, z którego głównie korzysta klub piłkarski Zootechnik Kołbacz. Przed rokiem 2015 na stadionie nie były prowadzone kompleksowe prace naprawcze, modernizacyjne czy konserwacyjne. Od trzech lat ze środków własnych Urząd Gminy Stare Czarnowo przeprowadza regularne remonty. Udało się dotąd wyrównać płytę główną boiska, zamontowano automatyczny system nawadniania boiska, wyremontowano szatnię i uzupełniono brakujące siedziska na trybunach.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.